Spada eksport jaj z UE

19 lipiec 2017
(0 Głosów)
Autor 

Krajowa Inspekcja Producentów Drobiu i Pasz informuje o spadku unijnego eksportu jaj w skorupkach oraz produktów przetwórstwa eksportowanych do krajów spoza UE.

Znacznie bardziej optymistyczne były wyniki sprzedaży za I kwartał br., jednak dane statystyczne z kwietnia wskazują na wyraźne wyhamowanie w sprzedaży.

Analizy danych wykazują, że w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2017 r. eksporterzy unijni zrealizowali wysyłki o wielkości 81 250 ton. Wynik ten jest aż o 1% niższy w porównaniu do roku poprzedniego.

Największą część wysyłki, bo aż 60% stanowiły przetwory jajeczne, a pozostałe 40% jaja w skorupkach. Porównując dane z I kwartałem 2016 r., spadł wywóz wszystkich grup produktów, za wyjątkiem albumin. Największy spadek odnotowała sprzedaż jaj w skorupkach (-25%) oraz suszonych żółtek jaj (-31%). Dane dotyczące handlu albuminami jaj wykazały aż 50% wzrost sprzedaży, na co wpływ miał wzrost popytu w krajach, które importują je z obszaru UE.

 

Źródło: http://www.kipdip.org.pl/

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…