Wędkarz kłusownik zatrzymany w krzakach

09 listopad 2017
(0 Głosów)
Autor 
Zatrzymanie kłusownika za nielegalny połów na jeziorze Górnym w Strzelcach Krajeńskich KPP Strzelce Krajeńskie

Policja zatrzymała 39-latka za kłusownictwo na jeziorze Górnym w Strzelcach Krajeńskich. W sieci złapał m.in. sandacze, szczupaki i leszcze.

Do pościgu za kłusownikiem doszło w niedzielę 5 listopada. Dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o sieciach zastawionych na jeziorze Górnym w Strzelcach Krajeńskich. We wskazane w zgłoszeniu miejsce skierowano patrol dzielnicowych. Po krótkim patrolu dzielnicowi zauważyli mężczyznę na brzegu jeziora. Wędkarz kłusownik próbował uniknąć odpowiedzialności uciekając w pobliskie zarośla.

Po kilkudziesięciu metrach mężczyzna został jednak dogoniony i obezwładniony. Zatrzymany sprzęt wskazywał, że był dobrze przygotowany do nielegalnego połowu ryb. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy 39-latku m.in. ponton i sieci oraz ryby, które udało mu się już złowić. W zastawione przez niego sieci wpadły m.in. sandacze, szczupaki i leszcze.

Jeszcze tego samego dnia kłusownik trafił do policyjnego aresztu. W poniedziałek zatrzymany usłyszał zarzut z Ustawy o rybactwie śródlądowym. Przyznał się do stawianych zarzutów. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. 

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…