Polscy rolnicy nie mogą być gorsi od zachodnich - wizyta premiera na Podlasiu

12 styczeń 2018
(0 Głosów)
Autor 
Premier Mateusz Morawiecki ma zamiar zabiegać o interesy polskich rolników w Unii Europejskiej

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z rolnikami w jednym z gospodarstw na Podlasiu. W swoim przemówieniu obiecał wsparcie polskiego rolnictwa w UE.

Podczas wizyty na Podlasiu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu towarzyszyli Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel oraz sekretarz stanu Jacek Bogucki.

Spotkanie premiera Morawieckiego z rolnikami

Spotkanie z rolnikami odbyło się w nowoczesnym gospodarstwie rolnym w Rębiszewie Studziankach. Podczas spotkania premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że rolnicy są solą ziemi, a produkcja rolno-spożywcza jest jedną z kluczowych.

Ja natomiast chciałbym tę sól osłodzić wyższymi zyskami i lepszymi marżami, żebyście mogli jak najkorzystniej sprzedawać swoje produkty – powiedział zwracając się do rolników.

Premier powiedział, że tematykę problemów polskiej wsi bardzo często omawia z ministrem Krzysztofem Jurgielem. Podziękował ministrowi Jurgielowi za pracę i zaangażowanie w rozwój obszarów wiejskich, podkreślając, że jest on osobą wielce zasłużoną dla polskiego rolnictwa.

Polscy rolnicy mogą liczyć na wsparcie

Szef rządu podkreślił, że ważne jest aby rolnicy nie zostawali sami sobie, żeby nie byli w gorszej pozycji niż nasi konkurenci na Zachodzie. Premier Morawiecki dodał, że będzie zabiegał o interesy polskich rolników w Unii Europejskiej. Zwrócił także uwagę na konieczność wyrównania warunków konkurencji dla polskich rolników.

Towarzyszący premierowi minister Krzysztof Jurgiel podkreślił znaczenie wdrażania 21 projektów zawartych w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, które powinny przyczynić się do harmonijnego rozwoju obszarów wiejskich i poprawy warunków życia.

Szef resortu rolnictwa zwrócił również uwagę na poprawę opłacalności produkcji, która nastąpiła w ostatnich dwóch latach, a dzięki temu, że za sprawy rolne odpowiada cały rząd, ta tendencja powinna utrzymywać się w kolejnych latach.

Premier i ministrowie odwiedzili także siedzibę Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…