Pociąg zahaczył o stojący na torowisku ciągnik rolniczy

23 styczeń 2018
(0 Głosów)
Autor 
Kolizja z udziałem ciągnika rolniczego i pociągu osobowego relacji Lublin - Chełm Fot. Policja Lubelska


Na terenie miejscowości Dominów doszło w sobotę do niebezpiecznej kolizji z udziałem pociągu osobowego oraz ciągnika rolniczego stojacego na torowisku poza przejazdem kolejowym. Na szczęście obeszło się bez rannych.

Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia po godzinie 23.30. Zastali tam maszynistę pociągu relacji Lublin - Chełm, który zrelacjonował przebieg sytuacji. Podczas jazdy zauważył w oddali na torowisku mężczyznę, który dawał mu świetlne sygnały do zatrzymania się. Maszynista niezwłocznie podjął próbę wyhamowania składu. Okazało się, że na części torowiska znajduje się ciągnik rolniczy z ładowaczem czołowym. Rozpędzony pociąg nie miał szans wyhamować na tak krótkim odcinku i uderzył w wystający element maszyny.

 

Kierowca ciągnika uciekł z miejsca zdarzenia 

Maszynista dodał, że na miejscu zastał kierowcę ciągnika, który powiedział, że doszło do awarii sprzęgła i dlatego wjechał na tory nie mogąc zatrzymać maszyny. Przed przybyciem policji kierowca uciekł z miejsca. W pociągu znajdowało się 27 pasażerów.  

Meżczyzna wrócił na miejsce zdarzenia po godzinie. W tym czasie udało mu się zmienić ubranie oraz własną wersję zdarzeń. Oświadczył, że ciągnik pozostawił poprzedniego dnia na swoim polu i nie wie w jakich okolicznościach znalazł się on na torowisku. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy i badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania z uwagi na zatrzymanie ich przez policję w ubiegłym miesiącu za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

 

Biegli po przeprowadzeniu oględzin stwierdzili, że ciągnik rolniczy był niesprawny technicznie przed zdarzeniem. Posiadał uszkodzone ogumienie, niesprawny układ kierowniczy, hamulcowy i oświetlenie. Zauważalne były także liczne wycieki płynów eksploatacyjnych.

37-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…