Zmiana definicji młodego rolnika

24 styczeń 2018
(0 Głosów)
Autor 
Aktualnie są prowadzone prace nad zmianą rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy na operacje typu „Premie dla młodych rolników”

Aktualnie w MRiRW prowadzone są prace nad zmianą rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania wypłaty oraz zwrotu pomocy na operacje typu „Premie dla młodych rolników” – podaje KRIR.

Resort rolnictwa poinformował, że aktualnie są prowadzone prace nad zmianą rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania wypłaty oraz zwrotu pomocy na operacje typu „Premie dla młodych rolników” w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników”. Poddziałanie objęte jest Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zmianie ma ulec m.in definicja beneficjenta.

Projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w tej sprawie, zostanie skierowany do samorządu rolniczego z prośbą o przedstawienie stanowiska w sprawie proponowanych zmian w ramach konsultacji publicznych.

Zmiany przepisów w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania wypłaty na operacje typu „Premie dla młodych rolników”, będą wynikały ze zmian w przepisach prawa UE, przyjętych w ramach tzw. pakietu Omnibus. Poza tym brane pod uwagę będą zmiany w  Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz przeprowadzone w IV kwartale 2017 r. konsultacje społeczne.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…