Niebezpieczny wypadek - zderzenie dwóch ciągników rolniczych i osobówki

13 luty 2018
(0 Głosów)
Autor 
Mężczyzna podczas wyprzedzania Ursusa z przyczepą, zderzył się z jadącym z przeciwka ciągnikiem Massey Ferguson

Do niebezpiecznego zderzenia doszło na drodze pomiędzy Chobienicami, a Przyprostynią. W efekcie niewłaściwego wyprzedzania kierujący Peugeotem doprowadził do kolizji, w której uczestniczyły także dwa ciagniki rolnicze.

W dniu 09.02.2018 r. ok.godz. 07:00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 303 pomiędzy Chobienicami, a Przyprostynią. W kolizji brało udział trzech kierujących pojazdami, z których dwa, to ciągniki rolnicze.

 

Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania ciągnika rolniczego przez kierującego Peugeotem 2008 70-letniego mieszkańca powiatu międzyrzeckiego.

 

Mężczyzna podczas wyprzedzania Ursusa z przyczepą, zderzył się z jadącym z przeciwka ciągnikiem Massey Ferguson. W następstwie zderzenia, Peugeot uderzył również w przyczepę Ursusa, a kierujący drugim ciągnikiem zjechał do przydrożnego rowu, gdzie doszło do wywrócenia przyczepy i wysypania przewożonego nią kilku ton zboża.

Pomimo poważnych uszkodzeń pojazdów, kierujący nie odnieśli obrażeń zagrażających ich zdrowiu i życiu. Policjanci ustalili, że wszyscy kierowcy biorący udział w wypadku byli trzeźwi.

Sprawca zdarzenia ukarany został mandatem w wysokości 400 złotych.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…