Ukraina chce eksportować jaja do UE nawet poza kontyngentami

15 marzec 2018
(0 Głosów)
Autor 
Zatrzymanie eksportu mogłoby zawieść zaufanie europejskich konsumentów

Ukraiński Agroholding Avangardco zapowiedział, że nie wstrzyma sprzedaży jaj do Unii Europejskiej nawet po wypełnieniu kwot. Zatrzymanie eksportu mogłoby zawieść zaufanie europejskich konsumentów.

W komunikacie Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz czytamy, że ukraińska agencja informacyjna Agro Portal podała, że przedstawiciel ukraińskiego Agroholdingu Avangardco w wydanym oświadczeniu prasowym poinformował, że zdaje sobie sprawę, że po uzyskaniu zezwolenia przez jeden z zakładów spółki na sprzedaż jaj klasy A na rynek unijny (co nastąpiło na początku marca tego roku) dostępne w ramach umowy o stowarzyszeniu preferencyjne kwoty na eksport jaj do UE szybko ulegną wyczerpaniu. Avangardco podało, że nie przekraczają one 10% produkcji przedsiębiorstwa.

Przedstawiciel firmy zapowiedział jednak, że Avangardco nie wstrzyma sprzedaży eksportowej nawet po wypełnieniu kwot. Zatrzymanie eksportu mogłoby zaburzyć jeden z celów strategicznych ukraińskiego przedsiębiorstwa czyli zdobycie zaufania europejskich konsumentów.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…