Od czerwca można składać wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie

01 maj 2018
(0 Głosów)
Autor 
Wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie należy składać do biur powiatowych Agencji

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że w terminie od 1 czerwca 2018 r. do 31 lipca 2018 r. można składać wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie.

Wsparcie przyznawane będzie w zakresie działania "Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w 2018 roku.

O wsparcie finansowe mogą ubiegać się rolnicy, a także jednostki samorządu terytorialnego, jednostki organizacyjne gmin, powiatów oraz województw.

 

Jak złożyć wniosek?

Wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie należy składać do biur powiatowych Agencji, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy.

 

Przyznawanie środków finansowych

Wsparcie na zalesienie jest przyznawane do wysokości limitu środków, o którym mowa w art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. z 2018 r., poz. 627 j.t.).

Informacja na temat kolejności przysługiwania wsparcia na zalesienie podawana jest w dniu 1 października roku, w którym złożono wniosek o przyznanie wsparcia na zalesienie na stronie internetowej administrowanej przez Agencję.

Pozostałe informacje na temat działania "Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów" można otrzymać w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR, pod numerem bezpłatnej infolinii 800 38 00 84 oraz na stronach internetowych www.arimr.gov.pl (otwórz) i www.minrol.gov.pl.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…