Kradł drewno i wykorzystywał je do budowy ogrodzeń pól uprawnych

16 maj 2018
(0 Głosów)
Autor 
Fot. Lasy Państwowe Radomsko Mężczyzna w sumie ukradł drewno o wartości ponad 3 tys. złotych

Policjanci z KPP Czarnków zatrzymali 66 letniego rolnika, który kradł drewno i magazynował je w swoim gospodarstwie w celu budowy ogrodzeń wokół pól uprawnych.

W środę, 9 maja br. strażnicy leśni powiadomili kryminalnych, że od kilku dni na terenie jednego z leśnictw w gminie Czarnków dochodzi do kradzieży drewna sosnowego, wykorzystywanego do produkcji palisad.

Podjęte działania pozowliły policjantom i strażnikom leśnym odzyskać część skradzionego drewna, które składowane było w budynku gospodarczym prywatnej posesji na terenie gminy Czarnków.

Leśnym złodziejem okazał się nim 66-letni mieszkaniec gminy Czarnków. Mężczyzna jest doskonale znany czarnkowskim kryminalnym. Był już przez nich zatrzymywany za przestępstwa przeciwko mieniu. W sumie ukradł 11m³ drewna o wartości ponad 3 tys. złotych. Wykorzystywał je do budowy ogrodzeń pól uprawnych.

- Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa już wkrótce trafi do trzcianeckiego sądu, który zdecyduje o jego dalszym losie – informuje Karolina Górzna-Kustra z KPP Czarnków.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…