Nielegalnie zatrudniał cudzoziemców do pakowania warzyw

19 maj 2018
(0 Głosów)
Autor 
Kontrolowany przedsiębiorca zatrudniał łącznie 7 obywateli Ukrainy w charakterze pakowaczy warzyw Fot. SG Karpacki Oddział Straży Granicznej

Pracodawca z powiatu miechowskiego nielegalnie zatrudniał cudzoziemców do paczkowania warzyw. Za zatrudnianie pracowników bez zezwoleń grozi mu kara grzywny od 1000 zł do 30 000 zł.

W tym tygodniu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tarnowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Miechowie prowadzili wspólne działania w ramach operacji Joint Action Day. Akcja koordynowana przez Europol miała za zadanie zwalczanie i przeciwdziałanie zjawisku handlu ludźmi w zakresie wykorzystania do pracy przymusowej.

Przedsiębiorca zatrudniał na czarno Ukraińców

Skontrolowany przedsiębiorca zatrudniał łącznie 7 obywateli Ukrainy w charakterze pakowaczy warzyw. Niestety tylko troje z nich było zatrudnionych legalnie. Pozostała czwórka nie posiadała stosownych zezwoleń na wykonywanie pracy w Polsce.

 

Wysokie kary za nielegalne zatrudnianie pracowników

Pracodawca naruszył tym samym przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (art. 120 ust. 1) w związku z czym zostanie wobec niego sporządzony wniosek do sądu o ukaranie. Za nielegalne powierzanie pracy cudzoziemcom grozi mu kara grzywny od 1000 zł do 30 000 zł.

Komendant PSG w Tarnowie wydał decyzje administracyjne zobowiązujące cudzoziemców do opuszczenia Polski. Nie będą oni mogli również wjechać przez okres jednego roku do krajów Strefy Schengen.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…