CBA zatrzymało już 10 osób zamieszanych w głośną aferę łapówkarską w poznańskiej ARiMR

07 listopad 2018
(0 Głosów)
Autor 
Na wcześniejszym etapie CBA zatrzymało dwóch pracowników ARiMR a także właściciela prywatnego ośrodka doradztwa rolniczego

Głośna afera łapówkarska dotycząca wyłudzeń środków unijnych, w którą zamieszani są urzędnicy poznańskiego oddziału ARiMR, ma swój ciąg dalszy. Funkcjonariusze Delegatury CBA w Poznaniu zatrzymali kolejne 7 osób.

Łapówki za pomoc w uzyskaniu dotacji

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymane osoby wręczały korzyści majątkowe w kwocie co najmniej 73 tys. zł oraz obiecały udzielić korzyści majątkowe dwóm pracownikom Biura Wsparcia Inwestycyjnego Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu. Pracownicy Agencji w zamian za otrzymane łapówki obiecali pomoc w uzyskaniu wsparcia finansowego na działania inwestycyjne „Modernizacja gospodarstw rolnych” oraz „Premie do młodych rolników” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich, na lata 2007 – 2013 oraz 2014 – 2020.

W sprawie zebrano obszerny materiał dowodowy. Ustalenia CBA wskazują, że mogło dojść do szeregu przestępstw przeciwko działalności instytucji państwowych a także nadużyć uprawnień funkcjonariusza publicznego.

Czytaj również>> Dotacje za łapówki w poznańskiej ARiMR - CBA zatrzymało kolejne osoby

 

Wcześniejsze zatrzymania

Na wcześniejszym etapie prowadzenia śledztwa CBA zatrzymało dwóch pracowników ARiMR a także właściciela prywatnego ośrodka doradztwa rolniczego. W zamian za łapówki doprowadzili do uzyskania przez rolników pomocy finansowej. W toku śledztwa ustalono, że pracownicy agencji rolnej angażowali się w opracowanie i skompletowanie wymaganej dokumentacji składanej przez rolników. W konsekwencji czuwali nad 100 procentowym pozytywnym rozpatrzeniem wniosków, zaś doradca rolniczy „załatwiał” wnioskodawcom zaświadczenia o odbyciu szkolenia, co miało zwiększyć ich szanse na otrzymanie unijnego dofinansowania.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…