Przywrócenie stosowania mączek kostnych w karmieniu drobiu coraz mniej prawdopodobne

05 luty 2019
(0 Głosów)
Autor 
Władze weterynaryjne Bangladeszu są zdania, że mączki stanową zagrożenie tak dla drobiu, jak i dla ludzi

KIPDiP poinformowała, ze Bangladesz jest kolejnym państwem, w którym zakazano importu, sprzedaży oraz karmienia drobiu mączkami mięsno-kostnymi. Coraz mniej prawdopodobne wydaje się przywrócenie możliwości stosowania mączek w krajach unijnych.

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz poinformowała, że władze weterynaryjne Bangladeszu w uzasadnieniu do wprowadzenia zakazu stwierdziły, że mączki stanową zagrożenie tak dla drobiu, jak i dla ludzi spożywających ich mięso.

Czytaj również >> BSE powraca. Producenci drobiu nadal będą karmić zwierzęta modyfikowanymi paszami?

Powołując się na doniesienia naukowe instytucje nadzorujące produkcję drobiu i jaj w Bangladeszu ogłosiły, że mączki mięsno-kostne mogą być nośnikami wąglika, antybiotykooporności, a nawet powodować raka.

- W kontekście powyższego zakazu coraz mniej prawdopodobne wydaje się przywrócenie możliwości stosowania mączek w krajach unijnych. Jeśli tak się rzeczywiście stanie, to z perspektywy polskiego rolnictwa niemal nierealne będzie wyeliminowanie stosowania modyfikowanych genetycznie białkowych komponentów pasz dla drobiu – komentuje KIPDiP.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…