KOWR przekazuje grunty rolne pod mieszkania

13 kwiecień 2019
(0 Głosów)
Autor 
W sumie w ramach Programu Mieszkanie Plus ma powstać ponad 113 tys. mieszkań w całym kraju Fot. KOWR

W sumie w ramach Programu Mieszkanie Plus ma powstać ponad 113 tys. mieszkań w całym kraju. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przekazał na ten cel grunty rolne.

Spotkanie z dziennikarzami miało miejsce na warszawskim Targówku, gdzie ma powstać ponad 700 mieszkań w ramach rządowego programu. Grunty na ten cel do KZN przekazał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

KOWR 1

                                                                                Spotkanie z dziennikarzami

- Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w programie, dzięki któremu polskie rodziny będą mogły zdobyć mieszkanie na niespotykanych dotąd, tak korzystnych warunkach – mówił podczas spotkania prasowego z dziennikarzami dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Grzegorz Pięta.

Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości
Spotkanie zorganizowane przez Krajowy Zasób Nieruchomości dotyczyło nowelizacji ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Zmiana przepisów skutkować ma między innymi uproszczeniem procedur i możliwością tworzenia spółek celowych na budowę mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Resort Inwestycji i Rozwoju chce, żeby do połowy roku zapadły decyzje administracyjne pozwalające na budowę ok. 50 tys. mieszkań w ramach programu – mówił podczas spotkania wiceminister Artur Soboń. Obecny na spotkaniu wiceminister, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski podkreślał, że pilotowana przez resort rolnictwa nowelizacja ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego pozwoli na jeszcze lepsze wykorzystanie gruntów rolnych na cele mieszkaniowe.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…