Uwaga producenci ekologiczni! Nie wszystkie pasze "eko" są ekologiczne

15 kwiecień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Nie wszyscy producenci pasz zawierających w nazwie swojej firmy termin „bio” lub „eko” wytwarzają produkty rolnictwa ekologicznego

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych wydała ostrzeżenie dla producentów ekologicznych w związku z pojawiającymi się na rynku paszami konwencjonalnymi, które mają oznaczenia  „bio” i „eko” lub innymi terminami mogącymi wprowadzać w błąd.

Inspekcja przypomina, że przy zakupie pasz jak i innych surowców należy zwracać szczególną uwagę na to czy są to produkty ekologiczne lub czy mogą być stosowane w rolnictwie ekologicznym.

- Należy podkreślić, że nie wszyscy producenci pasz zawierających w nazwie swojej firmy termin „bio” lub „eko” wytwarzają produkty rolnictwa ekologicznego. Bardzo często takie pasze (lub surowce) oznakowane są również informacją, że nie jest to produkt ekologiczny w rozumieniu rozporządzenia (WE) 834/2007 lub, że nie jest przeznaczony do stosowania w rolnictwie ekologicznym – wyjaśnia.

Producenci ekologiczni chcący uniknąć ryzyka zastosowania paszy czy surowca niepochodzącego z produkcji ekologicznej, powinni dokładnie zapoznawać się z informacjami zamieszczonymi na etykietach produktów. Mogą także zwrócić się z prośbą o pomoc do jednostki certyfikującej lub IJHARS.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…