Chłop Roku 2019 - Szymon Płusa

11 maj 2019
(0 Głosów)
Autor 
Zwycięzcą został Szymon Płusa ze Skarżyska Kościelnego Fot. Świętokrzyska Izba Rolnicza

Konkurs na Chłopa Roku cieszy się długą historią. W tym roku został przeprowadzony w Racławicach po raz 25. Zwycięzcą konkursu został rolnik z województwa święokrzyskiego, Pan Szymon Płusa.

Organizatorem konkursu jest gmina Racławice oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dialogu Współpracy i Rozwoju- Racławice. O tytuł Chłopa Roku 2019 walczyło pięciu kandydatów. Zwycięzcą został Szymon Płusa ze Skarżyska Kościelnego reprezentujący województwo świętokrzyskie zgłoszony przez Świętokrzyską Izbę Rolniczą w Kielcach.

Kim jest Chłop Roku 2019?


Szymon plusaPan Szymon Płusa jest bardzo aktywnym rolnikiem. Zwycięzca prowadzi gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni 5,10 ha, w którym dominuje produkcja topinamburu. Jako osoba niezwykle aktywna pełni funkcję przewodniczącego Rady Powiatowej Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w Skarżysku- Kamiennej, wcześniej przez wiele lat był członkiem Rady Powiatowej Świętokrzyskiej Izby Rolniczej gminy Skarżysko-Kościelne. Obecnie jako członek Walnego Zgromadzenia jest także członkiem Komisji ds. Kobiet, Młodzieży i Wiejskiego Gospodarstwa Domowego Świętokrzyskiej Izby Rolniczej. Uczestniczył również w konkursie Chłop Roku Racławice w roku 2017, 2018.

Panu Szymonowi na scenie towarzyszyła Pani Małgorzata Stępień Delegatka Świętokrzyskiej Izby Rolniczej. Ze względu na niesprzyjającą aurę organizatorzy zmienili program konkursu, ponieważ organizacja niektórych konkurencji zagrażałaby zdrowiu kandydatów. Uczestnicy prezentowali regionalny strój, umiejętności taneczne i wokalne. Natomiast konkurencje sprawnościowe były następujące m.in. rzut ziemniakiem do celu, szukanie groszy w ziarnach pszenicy, slalom z zasłoniętymi oczami. Prawdziwym hitem okazał się taniec zaprezentowany przez zwycięzcę, który rozgrzał publiczność. Na scenie obecne były również członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Skarżysku Kościelnym, oraz Zespół Pieśni i Tańca „Romano”.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…