Chiny rezygnują z dodatkowego cła na wieprzowinę z USA

23 wrzesień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Notowania ISN cen tusz wieprzowych, poza niewielkimi wzrostami we Francji, nie zmieniły się w stosunku do tygodnia poprzedniego

Chiny wycofują się z dodatkowego cła na amerykańską wieprzowinę. W krajach unijnych rynek tuczników wkroczył w okres stabilizacji.

Notowania ISN cen tusz wieprzowych, poza niewielkimi wzrostami we Francji, nie zmieniły się w stosunku do tygodnia poprzedniego. Sezonowe wzrosty podaży żywca są zagospodarowane z uwagi na większe zapotrzebowanie rzeźni.

- W notowaniach VEZG w dniu 18/9/2019 cena w Niemczech ponownie została utrzymana na poziomie 1,85 €/kg (wbc)  już po raz czwarty z rzędu. Podobnie jest na krajowym rynku, gdzie ceny skupu zostały niezmienione - poinformował Krajowy Związek Producentów - Pracodawców  Trzody Chlewnej.

Optymiści z branży mięsnej uważają, że spodziewany niedobory wieprzowiny na rynku chińskim spowoduje, że Chińczycy zaczną zwiększać import. Wówczas cena w Niemczech 1 kilograma tuszy może przekroczyć 2 euro jeszcze w tym roku. Pesymiści nie wierzą w duże podwyżki tłumacząc, że ograniczenia na lokalnym rynku wspólnotowym zahamują dalsze wzrosty cenowe, trend cenowy będzie stabilny do końca roku.

Ostatnie informacje z Chin o wycofaniu się z dodatkowych ceł na wieprzowinę pochodzącą z USA świadczy o dużym zainteresowaniu zwiększonym importem tego mięsa z Ameryki.

- Zaostrzy to konkurencję na rynku chińskim. Cena 1 kilograma tuszy wieprzowej w Niemczech wynosi 1,85 €/kg. Ten sam kilogram w USA obecnie kosztuje 0,92 €/kg. Różnica 83 centy w cenie jest większa niż dodatkowe cło nakładane w Chinach na wieprzowinę z USA - dodaje Aleksander Dargiewicz z KZP-PTCH.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…