Polskie batony wysokoenergetyczne pomogą rozwiązać problem głodu na świecie

08 listopad 2019
(0 Głosów)
Autor 
Uroczyste obchody 25 lecia współpracy Toruń-Pacyfic z Nestle i General Mills Fot. MRiRW

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski był gosciem jubileuszowych obchodów 25-lecia współpracy firmy Toruń-Pacyfic z Nestle i General Mills. Zdaniem ministra dobrym kierunkiem rozwoju jest produkcja batonów wysokoenergetycznych, które mogą pomóc rozwiązać problem głodu na świcie.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że nasze rolnictwo musi eksportować i ten eksport rozwija się bardzo dobrze. W tym roku jego wartość może przekroczyć 30 mld euro.

– We współczesnym świecie wygrać konkurencję możemy tylko wysoką jakością naszych produktów – podkreślił minister Ardanowski.

 

Światowy problem głodu motorem wyspecjalizowanej produkcji
Minister zwrócił uwagę, że miliony ludzi na świecie cierpią z powodu głodu.

– To niewyobrażalne, że tyle osób głoduje. Ci ludzie potrzebują pomocy.

Oni nie mogą jeść jakiejkolwiek żywności. Niedożywionym potrzebne są specjalne batony wysokoenergetyczne bogate w witaminy i białko. Dziennie, na świecie ok. 100 mln ludzi otrzymuje takie batony – informował szef resortu rolnictwa.

Podczas swojego wystąpienia minister Ardanowski zapowiedział, że zwróci się do gospodarzy dzisiejszej uroczystości o rozpatrzenie możliwości podjęcia produkcji takich wysokoenergetycznych batonów.

Mamy niezbędne do tego surowce i byłby to nasz znaczący wkład w globalny mechanizm ratowania głodujących ludzi. Moglibyśmy zostać światowym dostarczycielem takich produktów – powiedział minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Firma Toruń-Pacyfic w ciągu ćwierćwiecza zbudowała w Toruniu, Lubiczu i Grębocinie innowacyjny hub marketingowo-produkcyjno-usługowy, który zarządza rynkami Europy Centralnej i zapewnia zaopatrzenie w zbożowe wyroby śniadaniowe ponad 60. państwom na całym świecie. W produkcji firma wykorzystuje lokalne surowce.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…