Ukraiński start - up chce wprowadzić chów drobiu bez antybiotyków

06 grudzień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Aby przełamać opór przedsiębiorstw drobiarskich biotechnologiczny start - up zbiera podpisy pod petycją

Ukraińska firma biotechnologiczna chce wyeliminować antybiotyki z produkcji drobiu. Przedsiębiorstwo upatruje swojej szansy rynkowej w alternatywnych metodach chowu drobiu.

Start - up widzi swoją szansę w mało popularnej na Ukrainie metodzie chowu drobiu, która pozwala na istotne ograniczenie stosowania antybiotykoterapii, a także w panujących na świecie modach konsumenckich na mięso pozyskiwane od drobiu nieskarmianego paszami z  dodatkiem antybiotyków.

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz dodaje w komunikacie, że władze firmy narzekają jednak na silny lobbing ukraińskiego sektora drobiarskiego, który nie jest zainteresowany bezantybiotykowym chowem drobiu.

Jednym ze sposobów na przełamanie oporu przedsiębiorstw jest zbieranie  podpisów pod petycją, której zadaniem będzie wprowadzenie do ukraińskiego prawa przepisów ograniczających stosowanie antybiotyków w chowie drobiu.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…