Zwierzęta na drodze mogą zagrażać kierowcom

20 maj 2020
(0 Głosów)
Autor 
Dzikie kaczki moga zagrażać kierowcom Fot. Policja.pl

Nawet stado dzikich kaczek na drodze może stanowić zagrożenie dla kierowcy. Warto w takich sytuacjach zaalarmować policję. Kiedy widzimy spłoszone stado dla bezpieczeństwa najlepiej się zatrzymać. Trudno przewidzieć jak zareagują w takiej sytuacji zwierzęta, mniejsze lub większe.

W piątek  15 maja policjanci z Torunia zostali wezwani do wydawać by się mogło bardzo błahej sprawy. Na ulicy Prufferów jeden z przechodniów zauważył swobodnie spacerujące stado dzikich kaczek. Świadek poprosił policjantów o podjęcie interwencji w obawie, że może dojść do nieszczęścia, gdyby ptaki nagle pojawiły się na jezdni. To mogło wywołać zaskoczenie wśród kierowców i zagrażać zwierzętom.

Policjanci bardzo szybko odnaleźli stado, czyli dwie dorosłe kaczki z malutkimi kaczątkami. Jedna z okolicznych mieszkanek podpowiedziała, że dzikie kaczki prawdopodobnie oddaliły się z przyklasztornego stawu. Naprowadzenie płochliwego stadka na właściwą drogę okazało się zabawną sytuacją, w której uczestniczyło kilku funkcjonariuszy. Bezproblemowo jednak „rodzinka” wróciła do domu.

Bardzo często zwierzęta, a nawet ptaki mogą zagrozić bezpieczeństwu kierowców. Sytuacje tego typu zdarzają się nie tylko na wsi. Policjanci apelują do wszystkich o reagowanie i powiadamianie o zdarzeniu dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: Policja.pl

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…