Kierowca przewoził za dużo świń. Na miejsce wezwano inspektorów weterynarii

26 czerwiec 2020
(0 Głosów)
Autor 
Kierowca okazał trzy świadectwa zdrowia zwierząt, z których wynikało, że przewożonych jest tylko 39 świń Fot. GITD

Kierowca ciężarówki, którą zatrzymali do kontroli funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego z Kędzierzyna Koźla, przewoził za dużo świń. Zwierzęta były stłoczone. Za ujawnione naruszenia na przewoźnika zostaną nałożone kary pieniężne.

Do zatrzymania ciężarówki przewożącej świnie doszło w poniedziałek 22 czerwca br. w Reńskiej Wsi na Opolszczyźnie. Kierowca przedstawił inspektorom ITD trzy świadectwa zdrowia zwierząt, z których wynikało, że przewożonych jest 39 świń. Po przeliczeniu zwierząt okazało się, że w samochodzie stłoczonych jest 46 świń. Kierowca przedstawił brakujące świadectwo, jednak zbyt duża ilość zwierząt wpłynęła na przekroczenie zagęszczenia zwierząt przewożonych ciężarówką. Na miejsce kontroli zostali wezwani inspektorzy weterynarii, którzy potwierdzili ustalenia funkcjonariuszy ITD.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że za ujawnione naruszenia przepisów regulujących transport zwierząt wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźnika w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Osobne postępowanie prowadzi również inspekcja weterynaryjna.

 

Oprac, Sabian Pietrek, źródło: GITD

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…