Ile płacono za zboża w trzecim tygodniu lipca

01 sierpień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Na ceny zbóż mają wpływ żniwa

W trzecim tygodniu lipca br. ceny niektórych zbóż podstawowych były niższe niż wcześniej.  Przyczyniły się do tego trwające żniwa.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa poinformował, że w zakładach zbożowych objętych monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 13–19.07.2020 r. za pszenicę konsumpcyjną płacono średnio 800 zł/t. Cena ta była nieznacznie (o 0,2%) wyższa niż tydzień wcześniej,  ale o 3% niższa niż przed miesiącem. W tym okresie pszenica konsumpcyjna była jednak o 14% droższa niż przed rokiem.

Za żyto konsumpcyjnego płacono średnio 530 zł/t, o 4% niższym niż w poprzednim tygodniu. Jednocześnie zboże to było o 2,5% tańsze niż miesiąc wcześniej i o 10% tańsze niż w porównywalnym okresie 2019 r.

Za jęczmień paszowy średnio w kraju uzyskiwano 614 zł/t wobec 616 zł/t tydzień wcześniej. Była to cena o 11% niższa niż przed miesiącem i o 1% niższa niż przed rokiem.

Przeciętna cena pszenżyta wyniosła 687 zł/t i była o 1% niższa niż w poprzednim tygodniu. Ziarno to było o ponad 1% tańsze niż przed miesiącem, ale o 11% droższe niż rok wcześniej.

Średnia cena zakupu kukurydzy ukształtowała się na poziomie 777 zł/t, o 1% wyższym niż w poprzednim tygodniu. Cena ta była o 3% wyższa od notowanej miesiąc wcześniej i o 12% wyższa niż w porównywalnym okresie 2019 r.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: KOWR

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…