Producenci tuczników czekają na wzrost cen

11 sierpień 2020
(0 Głosów)
Autor 
W krajach zachodnich konsumpcję napędzają turyści, którzy ze względu na pandemię Covid-19 pozostali w domach Fot. zycierolnika.pl

W Polsce liczba ubojów utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie. Sezon urlopowy nie napędził handlu na zadowalającym poziomie. Na krajowy rynek trafia żywiec z Niemiec oraz wieprzowina z Belgii.

- Europejski rynek tuczników jest stabilny, a większość notowań w krajach unijnych pozostało na niezmienionym poziomie. Oprócz Niemiec, cena została utrzymana we Francji, Austrii, Danii i Hiszpanii - informuje ISN.  Cena nieznacznie wzrosła w Holandii oraz w Belgii – poinformował wczoraj Krajowy Związek Pracodawców – producentów Trzody Chlewnej.

Wznowienie ubojów w niemieckiej miejscowości Rheda-Wiedenbrück (w największym niemieckim zakładzie ubojowym) spowodowało, że nadwyżka żywca na rynku przestała być widoczna.

- Wzrost ceny na małej niemieckiej giełdzie w dniu 4/08/2020 o 3 centy napawa optymizmem. Ponadto cena tusz wieprzowych wzrosła o 4 centy w stosunku do poprzedniego tygodnia – dodał Aleksander Dargiewicz, Prezes KZP-PTCH.  

W krajach zachodnich konsumpcję napędzają turyści, którzy ze względu na pandemię Covid-19 pozostali w domach. Ograniczenia w eksporcie do Chin w stosunku do niektórych zakładów w Niemczech i Holandii nie odniosły wyraźnego wpływu na notowania. Uczestnicy rynku czekają na kolejny impuls do dalszego wzrostu cen żywca.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: KZPPTCH

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…