Pierwsza część eliminacji do EuroSkills 2020 już za nami

12 wrzesień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Szkolenie Bosch Rexroth Fot. PIGMiUR

W pierwszych dniach września laureaci ubiegłorocznego konkursu Młody Mechanik na Medal zmagali się z dwoma pierwszymi zadaniami eliminacji, które mają wyłonić reprezentanta naszego kraju startującego w zawodach EuroSkills 2020 w dyscyplinie obsługa i naprawa maszyn ciężkich.

Zanim jednak Miłosz Augustyn, Piotr Bryszak i Marek Wiącek stanęli w szranki wzięli udział w dwudniowym szkoleniu z zakresu obsługi stanowiska dydaktycznego WS290. Podczas tego szkolenia, które zorganizowane zostało przez firmę Bosch Rexroth Sp. z o.o., trener dr inż. Jarosław Biały przedstawił zawodnikom zasady działania układów hydrauliki siłowej wyposażonych w rozdzielacze sterowane elektrycznie oraz zaworów proporcjonalnych i współpracujących z nimi zadajników sygnałów sterujących.

Jakie zadania czekały na uczestników eliminacji?
Podczas trzeciego dnia spędzonego w warszawskiej siedzibie firmy Bosch Rexroth zawodnicy stanęli przed dwoma zadaniami. Pierwsze z nich polegało na zestawieniu układu pozwalającego na: trzystopniową regulację ciśnienia dostarczanego przez zasilacz hydrauliczny. W drugim należało wykorzystać rozdzielacz proporcjonalny wraz z zadajnikiem sygnału do wysterowania prędkości roboczej oraz drogi wyhamowania tłoczyska siłownika. Po każdorazowo uruchomieniu układów zawodnicy musieli przeprowadzić pomiary przewidziane w instrukcji zadania oraz zanotować uzyskane wyniki w protokole.

Kolejny etap zmagań planowany jest na 17 września w Katedrze Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie odbędzie się finał eliminacji mający wyłonić najlepszego spośród kandydatów do udziału w zawodach EuroSkills 2020, które odbędą się w styczniu 2021 r. w Graz.

Dzięki porozumieniu Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, która koordynuje przegotowanie polskiej reprezentacji na zawody  EuroSkills i WorldSkills trójka laureatów konkurs Młody Mechanik na Medal będzie mogła wziąć udział w przygotowaniach do startu w zawodach WorldSkills 2021, które odbędą się w Szanghaju.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…