Wypadek ciężarówki przewożącej trzodę. Część świń padła

15 październik 2020
(0 Głosów)
Autor 
Do wypadku doszło 7 października Fot. KWP SP w Gorzowie Wlkp.

W zeszłym tygodniu w miejscowości Jastrzębiec w gminie Lubiszyn w powiecie gorzowskim doszło do wypadku samochodu ciężarowego przewożącego 182 świnie.

W wypadku brał udział samochód dostawczy FIAT DUCATO oraz samochód ciężarowy SCANIA razem z przyczepą. Samochód ciężarowy, który przewrócił się do rowu, przewoził 182 świnie. Drugi pojazd stał na kołach na poboczu. Nikt nie był poszkodowany. Kierowcy samodzielnie opuścili pojazdy. Wskutek wywrócenia się samochodu ciężarowego na bok cała trzoda chlewna przemieściła się na przyczepie przygniatając się nawzajem.

- Po otwarciu drzwi przyczepy zaczęto pojedynczo wyciągać zwierzęta. Na miejsce przybyli przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, którzy oceniali stan fizyczny zwierząt, na miejsce zdarzenia przybył również właściciel firmy przewozowej. W międzyczasie na miejsce przybył specjalistyczny sprzęt pomocy drogowej razem z dźwigiem. Po opróżnieniu przyczepy z trzody i rozdzieleniu żywych zwierząt od martwych przystąpiono do odłączenia przyczepy i wyciągnięciu jej z rowu – poinformował st. kpt. Dariusz Szymura z KWP SPw Gorzowie Wlkp.

Strażacy pomagali utworzyć podest, aby uwolnić zwierzęta znajdujące się na samochodzie ciężarowym. Rozstawiono poidła dla zwierząt, które napełniono wodą z samochodu gaśniczego. Po usunięciu pojazdu z rowu i odholowaniu go przez pomoc drogową zaczęto przemieszczać żywe zwierzęta do nowej przyczepy. Martwe świnie (71 sztuk) zostały przeniesione do specjalnego kontenera podstawionego przez firmę zajmującą się utylizacją martwych zwierząt.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…