KOWR opublikował listę podmiotów przyjmujących chryzantemy jako bioodpady

17 listopad 2020
(0 Głosów)
Autor 
Kwiaty powinny być dostarczone bez opakowań plastikowych

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa poinformował, że chryzantemy nieodebrane w terminie do dnia 16 listopada 2020 r. przez organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego lub inne instytucje publiczne, można od dnia 17 listopada 2020 r. do dnia 30 listopada 2020 r. przekazać jako bioodpady do podmiotów wskazanych przez Dyrektora Generalnego KOWR.

KOWR opublikował wytyczne w zakresie dostaw chryzantem:
- Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, związaną z pandemią COVID - 19, dostarczenie kwiatów może odbywać się wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty w miejscu odbioru.
- W trakcie odbioru kwiatów obowiązuje reżim sanitarny: maseczki i dezynfekcja rąk.
- Kwiaty powinny być dostarczone w sposób umożliwiający ich łatwe i sprawne policzenie.
- Kwiaty powinny być dostarczone bez opakowań plastikowych (doniczki, folie, etc.).
- Po odbiorze kwiatów upoważniony pracownik potwierdza ilość odebranych kwiatów na drukachARiMR, dostępnych pod adresem:https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/pomoc-dla-posiadacza-chryzantem-w-pelnej-fazie-dojrzalosci-przeznaczonych-do-sprzedazy-ktorzy-poniesli-straty-w-zwiazku-z-ograniczeniami-na-rynku-spowodowanymi-epidemia-covid-19.html

Podmiotami upoważnionymi do odbioru chryzantem są także podmioty zajmujące się, zgodnie z przepisami o odpadach, zbieraniem lub przetwarzaniem odpadów. Listy funkcjonujących instalacji spełniających wymagania instalacji komunalnych, publikuje, w oparciu o art. 38 b ustawy o odpadach, Marszałek Województwa w Biuletynie Informacji Publicznej.

Czytaj również>> Minister Grzegorz Puda: cena za chryzantemy jest dobra

- Dodatkowo przypominamy, że posiadacz chryzantem przed ich oddaniem (jako bioodpady) do przedsiębiorstwa komunalnego, biogazowni, gospodarstwa rolnego, itp. powinien upewnić się czy taki podmiot spełnia warunki przewidziane przepisami tj. zajmuje się zgodnie z przepisami o odpadach, zbieraniem lub przetwarzaniem odpadów lub został wskazany przez Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Aktualną listę podmiotów przyjmujących chryzantemy jako bioodpady można znaleźć na stronie KOWR

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…