Za kradzież choinki z lasu grozi mandat

23 grudzień 2020
(0 Głosów)
Autor 
W czasie działań mundurowi sprawdzają osoby poruszające się po lasach, pojazdy przewożące choinki oraz punkty ich sprzedaży Fot. KMP Białystok

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej zwracają szczególną uwagę na przestępstwa i wykroczenia związane z kradzieżami choinek.

Intensywnie do akcji ”Choinka 2020” włączyli się m.in. białostoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nadleśnictwa Dojlidy. Uwaga mundurowych skierowana jest na przeciwdziałanie przestępstwom związanym z kradzieżą choinek. Funkcjonariusze kontrolują działania związane z nielegalną wycinką drzewek, ich niszczeniem oraz reagują na łamanie zakazu wjazdu samochodów do lasów. Mundurowi sprawdzają również osoby poruszające się po lasach, pojazdy przewożące choinki oraz punkty ich sprzedaży. Podobne działania będą kontynuowane do 24 grudnia.

Zobacz również >> Przewoził spirytus bez akcyzy. Zdradził go pożar samochodu

 

Co grozi za kradzież choinki?  
Zgodnie z prawem kradzież drzewa z lasu, którego wartość przekracza 500 złotych jest przestępstwem i grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie sprawcy kradzieży z drzewkiem o mniejszej wartości może skończyć się mandatem karnym.

- Policjanci przypominają, że  takie zagrożenia jak nielegalna wycinka drzew, dzikie wysypiska śmieci czy poruszanie się quadami po terenach leśnych można zaznaczyć na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wówczas każdy taki sygnał zostanie zweryfikowany przez policjantów – informuje Komanda Miejska Policji w Białymstoku.

 

 

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: KMP Białystok

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…