Punkty sprzedaży ryb pod kontrolą mundurowych

24 grudzień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Niedopełnienie obowiązków związanych z handlem jest karane Fot. KPP w Inowrocławiu

Jak co roku w okresie świątecznym kontrolowana jest nie tylko legalność pochodzenia choinek, ale także stragany z rybami. Wspólne mundurowe patrole sprawdzają, czy ryby pochodzą z legalnych źródeł i są właściwie przechowywane.

Kontrole mają na celu wyeliminowanie z rynku sprzedawców, którzy handlują rybami niewiadomego pochodzenia. Spożycie ryb pochodzących z nieznanego źródła może być groźne dla zdrowia.

- Dlatego policjanci i strażnicy rybaccy prowadzą kontrole stanowisk handlujących rybami na inowrocławskich targowiskach. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na dokumentację świadczącą o legalnym pochodzeniu ryb oraz na warunki ich przechowywania – tłumaczy asp. szt. Izabella Drobniecka Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

Zobacz również >> Za kradzież choinki z lasu grozi mandat

Niedopełnienie obowiązków związanych z handlem rybami może narazić na poważne kary zarówno sprzedających, jak i właścicieli takich działalności.

 

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: KPP w Inowrocławiu

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…