Brytyjczycy od 1 kwietnia wypuszczają drób na wybiegi

29 marzec 2021
(0 Głosów)
Autor 

Brytyjczycy zamierzają złagodzić środki ochronne wykorzystywane w walce z grypą ptaków. Od 1 kwietnia Rząd Wielkiej Brytanii planuje znieść nakaz utrzymywania drobiu w zamknięciu, który obowiązuje od 14 grudnia 2020 roku wszystkich hodowców drobiu w Wielkiej Brytanii.  

Mimo zmniejszenia zagrożenia grypą ptaków nadal zachowana zostanie Strefa Zapobiegania Grypie Ptaków i stosowane będą wzmocnione środki bioasekuracji.

Termin 1 kwietnia nie jest przypadkowy, ponieważ powiązany on jest z obniżeniem poziomu ryzyka dla drobiu i dzikich ptaków przez oficjalną agencję zajmującą się kwestiami zdrowia zwierząt. Jest to bardzo dobra wiadomość dla brytyjskich producentów ponieważ rynek brytyjski charakteryzuje się wysokim udziałem ferm z dostępem do przestrzeni na wolnym wybiegu.

Wielka Brytania w 2019 roku pozostawała liderem w produkcji tak zwanych jaj wolnowybiegowych ze wszystkich państw unijnych. Kraj ten od wielu lat inwestował w rozwój tego typu chów kur niosek.

Około 27 milionów towarów kur niosek w UK jest utrzymywanych na fermach z dostępem do przestrzeni na wybiegu, co stanowi około  60 proc. wszystkich kur produkujących jaja konsumpcyjne utrzymywanych na rynku brytyjskim ogółem. Udział pozostałych systemów to odpowiednio: 5,1 proc. kur w chowie ściółkowym i 34,3 proc. w chowie klatkowym.

Produkcja ekologiczna ma najmniejszy udział w podaży jaj – między 3,0 a 4,0 proc.  W produkcji jaj wolnowybiegowych

 

Brytyjczycy pozostawiają numer jeden w Europie, odpowiadając za najwyższą podaż jaj z numerem „1”. Dopiero daleko za nimi mamy grupę inwestorów u których potencjał ferm z „1” przekracza wartość 5 mln kur: Niemcy, Francja, Holandia.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…