Polski wynalazek do mineralizacji i odnowy gleby - Eco-Plon Volcanic Minerals

07 kwiecień 2021
(0 Głosów)
Autor 
fot. zycierolnika.pl

Alternatywą dla wszechobecnej w uprawach rolniczych, sadowniczych i warzywnych chemii, są produkty mineralne pochodzące z zastygłej przed milionami lat lawy wulkanicznej.up

Z uwagi na położenie geograficzne Europy, jej grunty i rośliny na niej uprawiane nigdy nie miały kontaktu z minerałami, które przed milionami lat wydobywając się z wnętrza ziemi w postaci lawy wulkanicznej zastygły.

 

W krajach, w których są czynne wulkany, po ich erupcji na powierzchnie ziemi opadają pyły wulkaniczne, przez co roślinność na tych terenach jest bardzo bogata w składniki odżywcze. Plony wzrastają kilkukrotnie, a poziom makro i mikroelementów w żywności produkowanej w oparciu o uprawy z tych terenów jest wręcz spektakularnie wyższa.

 

Dla wszechobecnej chemii w rolnictwie alternatywą była idea stworzenia produktu ekologicznego, mineralnego, który pochodzi bezpośrednio z natury.

 

Masowe stosowanie chemii bardzo degraduje i wyjaławia glebę, przez jej zakwaszanie, zmniejszanie ilości próchnicy glebowej. Minerały sztuczne są tylko w części przyswajalne przez rośliny, pozostałe są wypłukiwane do wód gruntowych i cieków wodnych. Stosowane pestycydy, a za ich przyczyną zawartość metali ciężkich w glebie przyczyniają się znacznie do degradacji środowiska glebowego. Dają wymierne obniżenie jakości i ilości plonów.

 

Dlatego właśnie powstał Eco-Plon Volcanic Minerals w postaci pylistej i granulatu, który jest naturalnym produktem wspomagającym rozwój roślin poprzez polepszenie właściwości fizyko-chemicznych gleby oraz dostarczenie niezbędnych makro i mikroskładników oraz pierwiastków śladowych.

 

Wynalazek obejmuje kompozycję minerałów pochodzenia wulkanicznego. Masowe stosowanie nawozów chemicznych degraduje ziemię uprawną, a Eco-Plon Volcanic zawiera łatwo przyswajalne przez rośliny makroskładniki, mikroskładniki i pierwiastki śladowe, które są niezbędne do żywienia roślin i remineralizacji gleby.

 

Minerały te przedostają się do żywności, która odzyskuje w ten sposób utracone przez lata masowej, komercyjnej produkcji składniki odżywcze, smak, wigor i właściwe wybarwienie - mówi Genowefa Laskowska, wynalazca Eco-Plon Volcanic Minerals. Oferowany przez nas produkt jest innowacyjnym rozwiązaniem na skalę światową.To kompozycja minerałów ze skał wulkanicznych i osadowych na bazie wynalazku – Nawóz Mineralny - procesowanego w systemie PCT w Genewie jako międzynarodowy patent, obecnie w fazach krajowych i zagranicznych przez Spółkę AINEG – POL z siedzibą w Tychach – dodaje.

 

Eco-Plon Volcanic Minerals jest wynikiem wieloletnich prac i badań przeprowadzonych m.in. w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach – Instytut Sadownictwa, Instytut Warzywnictwa, Instytut Kwiaciarstwa i Terenów Zielonych, Instytucie Nowych Syntez Chemicznych w Puławach, Instytucie Uprawy i Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – Certyfikat do stosowania w rolnictwie ekologicznym IUNG nr. 370/17 oraz Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Chemicznym Zakładu Technologii i Procesów Chemicznych. Został dopuszczony decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr G-667/17 do obrotu jako mineralny środek poprawiający właściwości gleby pod nazwą ECO-PLON VOLCANIC MINERALS.

 

Kolejnym innowacyjnym działaniem właściwie dobranej kompozycji minerałów jest proces remediacji wód. Minerały wyrównują pH wody oraz odżywiają środowisko wodne w stawach i jeziorach. Dzięki posiadaniu ładunków ujemnych neutralizują wirusy, negatywne bakterie oraz metale ciężkie. Po zastosowaniu właściwej kompozycji obserwujemy częściową neutralizację azotynów i azotanów (w przypadku, gdy do zbiorników wodnych spływają z wodami deszczowymi z okolicznych pól pozostałości nawozów sztucznych z zawartością pestycydów) – podsumowuje Genowefa Laskowska.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…