Aplikacja rolnicza zadebiutuje podczas czerwcowych targów w Sielinku

24 luty 2022
(0 Głosów)
Autor 

Za nieco ponad cztery miesiące, podczas czerwcowych targów w Sielinku, odbędzie się prapremiera platformy doradczej eDWIN, której pomysłodawcą jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Co więcej, w tym roku WODR zamierza zorganizować wszystkie zaplanowane targi, które w ostatnich dwóch latach niejednokrotnie były odwoływane z powodu pandemii koronawirusa.

 

– Pandemia bardzo ograniczyła nasze możliwości działania, przez co musieliśmy odwołać wiele organizowanych przez nas wydarzeń, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez rolniczych. Takie spotkania są doskonałą okazją dla rolników do wymiany doświadczeń i czerpania inspiracji, dlatego tym bardziej mamy nadzieję, że w tym roku będziemy mogli zorganizować wszystkie zaplanowane przez nas targi oraz wydarzenia – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

 

Najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu imprez WODR, będą targi w Sielinku, które odbędą się 4-5 czerwca. – To wydarzenie, które cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród rolników, jak i okolicznych mieszkańców – mówi Jacek Sommerfeld.

 

Platforma eDWIN doradzi rolnikom. Prapremiera na targach w Sielinku

 

W tym roku podczas targów w Sielinku odbędzie się prapremiera platformy doradczej eDWIN, której pomysłodawcą jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Platforma eDWIN powstaje w ramach ogólnopolskiego projektu, w którym uczestniczy aż 19 partnerów z całej Polski, zaś liderem jest WODR. Oficjalna premiera aplikacji eDWIN odbędzie się podczas Krajowych Dni Pola w Płońsku w dniach 11-13.06.2022.

W ramach platformy doradczej eDWIN dostępne będą cztery elektroniczne usługi. Dla rolników najważniejszą z nich będzie „Wirtualne gospodarstwo”. Pozostałe usługi to „Śledzenie pochodzenia produktów”, „Raportowanie zagrożeń” oraz „Udostępnianie danych meteorologicznych”.

 

Z punktu widzenia rolników najważniejsza będzie przede wszystkim usługa „Wirtualne gospodarstwo”. W ramach niej rolnicy będą mieli dostęp do wirtualnej karty swojego pola. Ponadto, poprzez specjalną aplikację będą otrzymywali o występujących zagrożeniach na polu, szkodnikach, załamaniach pogody czy porady dotyczące terminów stosowania środków ochrony roślin. Co więcej, aplikacja uprości oraz ułatwi także kontakt z doradcą rolniczym WODR. To wszystko przyczyni się między innymi do produkcji zdrowszej żywności przy zastosowaniu mniejszej ilości chemicznych środków ochrony roślin. Każdy będzie mógł sprawdzić, skąd pochodzi dany produkt.

Natomiast z perspektywy pozostałych użytkowników ciekawym wyborem będzie usługa „Śledzenie pochodzenia produktów”. W praktyce korzystając z aplikacji, będzie można sprawdzić np. historię pochodzenia danego produktu, w tym jakie środki ochrony roślin były stosowane podczas jego uprawy.

 

– Platforma doradcza eDWIN pokazuje, że rolnictwo powinno podążać w kierunku cyfryzacji oraz wykorzystywania nowoczesnych technologii. Tegoroczne targi organizowane przez WODR będą okazją, aby jeszcze lepiej zapoznać się z tematyką innowacji w rolnictwie – mówi Jacek Sommerfeld.

 

I dodaje: – Jednak targi WODR to nie tylko wydarzenie dla rolników, ale także doskonała okazja, by spędzić miły czas z rodziną na świeżym powietrzu, dlatego już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w zaplanowanych wydarzeniach.

 

 

Najważniejsze wydarzenia organizowane przez WODR w 2022 roku

 

– 3.04.2022 – Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ – Marszew k. Pleszewa,

– 21-22.05.2022 – Regionalne Targi Rolnicze Wiosna 2022 – Gołaszyn k. Bojanowa,

– 4-5.06.2022 – XXVIII Wielkopolskie Targi Rolnicze Sielinko 2022, IV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Dni Pola – Sielinko k. Opalenicy,

– 26.06.2022 – Targi Rolnicze Kościelec 2022 – Kościelec,

– 10-11.09.2022 – XXI Dni Ogrodnika – Targi Międzynarodowe – Gołuchów

– 2.10.2022 – Jesienne Targi Rolniczo-Ogrodnicze AGROMARSZ „Przyjazna energia

w domu i zagrodzie” – Marszew k. Pleszewa.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…