Ciekawostki

Polskie dzieci są w europejskiej czołówce pod względem dostępu do internetu. Wyróżniają się również pod względem ilości posiadanych telefonów. Polscy rodzice wciąż nie są świadomi czyhających w sieci na ich dzieci zagrożeń.

Sztuczna inteligencja okazuje się lepsza od człowieka pod wieloma względami. Góruje nad nami w wielu kwestiach – na szczęście nie we wszystkich. Potrafi m.in. rozpoznawać emocje i robi to lepiej od człowieka.

W Polsce bardzo szybko przybywa ekologicznych autobusów miejskich: na prąd i sprężony gaz ziemny. Prognozy przewidują, że już za 10 lat jednych i drugich ma być w Polsce aż 3,5 tysiąca.

Zrobotyzowana pszczoła ma zastąpić tę prawdziwą – korporacje poszukują nowego, dochodowego rozwiązania problemu masowej śmierci pszczół. Wygląda więc na to, że wkrótce na polach mogą pojawić się pierwsze drony zapylające, które zastąpią pszczoły.

Prawdopodobnie odkryto prawdziwą przyczynę masowego wymierania pszczół. Według naukowców do drastycznego zmniejszenia się ilości tych owadów doprowadził wirus owadów bzygowatych.

Nissan i DeNA ogłosiły wspólne uruchomienie pilotażowego projektu bezzałogowej taksówki Easy Ride. Autonomiczne taksówki mają wyjechać na ulice już wiosną tego roku.

Długotrwałe eksperymenty wykazały, że kąpiel chemiczna w roztworze wodorotlenku sodu i siarczynu sodu oraz gorąca prasa mogą uczynić drewno twardym jak stal.

Projekt pod nazwą Google Glass zyskał właśnie nowych użytkowników w postaci chińskich policjantów.

Strona 1 z 10

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…