Ciekawostki

Amerykańska agencja rządowa DARPA od 2016 roku pracuje nad programem „Insect Allies”. Rozwijana jest koncepcję, która zakłada uwalnianie do środowiska insektów zarażonych zmodyfikowanymi genetycznie wirusami, które miałyby chronić rośliny uprawne np. przed suszą lub niebezpiecznymi patogenami.

Internet staje się niezwykle potężnym i niebezpiecznym narzędziem w rękach korporacji oraz polityków. Tim Berners-Lee – informatyk i wynalazca sieci World Wide Web zdradził, że pracuje nad nowym projektem, który miałby zapewnić użytkownikom sieci większą prywatność.

Komary mogą być nie tylko nosicielami chorób, ale także tworzyw sztucznych - pisze Biology Letters.

Parlament Europejski przyjął w zeszłym tygodniu rezolucję, wzywającą do wprowadzenia międzynarodowego zakazu dla tzw. zabójczych robotów. W dokumencie wyrażono obawy przed śmiercionośnymi systemami uzbrojenia, które mogą pozostać poza bezpośrednią kontrolą człowieka.

Naukowcy stworzyli interfejs, który umożliwia kontrolowanie dronów za pomocą umysłu. Świat, który znaliśmy do tej pory odchodzi powoli w zapomnienie.

Władze Japonii zapowiedziały utworzenie rady ds. Latania transportem drogowym, która w ciągu najbliższych dziesięciu lat opracuje i wdroży przepisy dotyczące latających samochodów.

Grupa chińskich naukowców stworzyła materiał, który z powodzeniem może zastąpić tradycyjne drewno. Syntetyk różni się od oryginału m.in. odpornością na ogień.

Naukowcom udało się wyhodować po raz pierwszy w laboratorium żywe płuca i z powodzeniem przetransplantować je eksperymentalnie do ciała świni.

Strona 1 z 12

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…