Ciekawostki

Lasy Państwowe zleciły przygotowanie aplikacji umożliwiającej dostęp do map lasów. Aplikację mBDL (mobilny Bank Danych o Lasach) już można pobrać na telefony i tablety z systemem Android.

Na specjalnej konferencji zorganizowanej na początku listopada w San Francisco, firma Samsung zaprezentowała swój pierwszy model składanego telefonu. Samsung Infinity Flex to składany telefon z giętkim ekranem. Trudno nazwać go smartfonem lub tabletem, jest to wersja pośrednia.

Sieć 5G będzie stopniowo wdrażana w wielu krajach świata. W Łodzi nowa sieć może zostać wprowadzona do końca 2020 roku, a w kolejnych latach rozprzestrzeni się na całą Polskę. Chińczycy spoglądają w daleką przyszłość i nieoficjalnie przystąpili do prac nad siecią 6G.

Orlen uruchomił płatności mobilne za paliwo na wszystkich swoich stacjach w Polsce. Aby skorzystać z nowej możliwości,wystarczy zainstalować aplikację na smartfony Orlen Mobile, do której dodano funkcję płatności pod nazwą Orlen Pay.

9 listopada 2018 Mitsubishi Motors Corporation ogłosiło światową premierę nowego pickupa o ładowności 1 tony - TRITON/L200. W Tajlandii sprzedaż modelu rozpocznie się 17 listopada.

Włoski Urząd Ochrony Konkurencji zdecydował o nałożeniu kar na firmy Apple i Samsung, które spowalniały swoje smartfony poprzez instalowanie nowych aktualizacji. Tym sposobem firmy chciały zachęcić klientów do zakupu nowych telefonów.

Globalny problem związany ze spadkiem liczby owadów zapylających może okazać się niezwykle poważny, ponieważ jedna trzecia roślin na świecie jest zapylana właśnie przez owady. Naukowcy znaleźli futurystyczne rozwiązanie tego problemu – miniaturowe roboty-owady.

Amerykańska agencja rządowa DARPA od 2016 roku pracuje nad programem „Insect Allies”. Rozwijana jest koncepcję, która zakłada uwalnianie do środowiska insektów zarażonych zmodyfikowanymi genetycznie wirusami, które miałyby chronić rośliny uprawne np. przed suszą lub niebezpiecznymi patogenami.

Strona 1 z 13

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…