DIESEL bardziej ekologiczny niż myślisz

16 sierpień 2017
(0 Głosów)
Autor  Redakcja

Wyniki badań opublikowane w raporcie Scientific Reports kwestionują powszechne przekonanie na temat tego, że samochody z silnikami Diesla są mniej ekologiczne niż silniki benzynowe.

Nowoczesne samochody z silnikiem wysokoprężnym emitują do atmosfery mniej dwutlenku węgla od samochodów, które napędzane są silnikami benzynowymi.

Ponieważ olej napędowy jest obecnie dużo czystszy, organy ochrony środowiska powinny coraz bardziej skupiać się na zanieczyszczeniach produkowanych przez samochody napędzane benzyną” – twierdzi naukowiec z Uniwersytetu Montrealskiego, Patrick Hayes – „Olej napędowy ma złą reputację, ponieważ produkuje widoczne spaliny, jednak te pochodzące z benzyny są jeszcze gorsze”.

Spadek emisji zanieczyszczeń, spowodowany jest wyposażeniem układów wydechowych silników wysokoprężnych w dodatkowe filtry cząstek stałych. Filtry te znacząco redukują emisję zanieczyszczeń poprzez oczyszczanie gazów spalinowych z cząstek sadzy i popiołu. Należy mieć na uwadze fakt, że samochody starszej generacji z silnikami o zapłonie samoczynnym nadal są źródłem zanieczyszczeń. Podwyższone standardy w zakresie emisji zanieczyszczeń dotyczą jedynie samochodów nowszej generacji. 

Źródło: zmianynaziemi.pl      

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…