Produkcja sztucznego mięsa - nowa inwestycja miliarderów

29 sierpień 2017
(2 Głosów)
Autor 

Największe amerykańskie potęgi przemysłowe, w tym Bill Gates i Richard Branson, przekazały pokaźną darowiznę Firmie Memphis Meats produkującej laboratoryjne mięso. Dofinansowanie ma być wykorzystane na poprawę jakości żywności, obniżenie kosztów jej produkcji i docelowo zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Wsparcie finansowe dla Memphis Meats, zafundowane przez m.in. założyciela firmy Microsoft oraz założyciela firmy Virgin Group, wyniosło łącznie 17 milionów dolarów. Wszystko w imię tworzenia produktów spożywczych, które nie będą pochodzić z żywych zwierząt i nie będą wymagały dużych zasobów.

Z opublikowanego przez WorldWatch z początkiem roku raportu wynika, że rolnictwo zwierzęce stanowi blisko 51 % emisji gazów cieplarnianych. Sama produkcja mięsa wykorzystuje jedną trzecią zasobów wody oraz lądu. Zamierzeniem nowego procesu produkcji jest zmniejszenie ilości wykorzystywanych zasobów, co z kolei ma zmniejszyć ilość szkodliwych gazów i dzięki temu spowolnić proces zmian klimatycznych.

Firma Memphis Meats zajmuje się już produkcją sztucznego mięsa z kurczaka, wołowiny i mięsa z kaczki. W planie jest poszerzenie swojej gamy produktów.

 Ludzie uwielbiają jeść mięso, które jest podstawą wielu z naszych kultur oraz tradycji – powiedział współzałożyciel oraz prezes firmy, Uma Valeti – Popyt na mięso laboratoryjne rośnie szybko na całym świecie, ponieważ tradycyjna produkcja mięsa stwarza dziś wyzwanie dla środowiska naturalnego, dobrostanu zwierząt oraz zdrowia ludzi.

Żródło: zmianynaziemi.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…