USA planuje stworzyć drony przewidujące pogodę

17 wrzesień 2017
(0 Głosów)
Autor 
Fot. Pixabay.com

Drony znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, od rolnictwa, przez budownictwo, po bezpieczeństwo publiczne.

Urządzenia stają się niezbędne do zadań takich jak inspekcje, opryskiwanie upraw, robienie fotografii z lotu ptaka oraz filmowanie. Firma o nazwie Earth Networks zamierza zaangażować drony w prognozowanie pogody, korzystając ze specjalnego programu Sferic DroneFlight.

Bezzałogowce mają zajmować się pozyskiwaniem informacji pogodowych. Operatorzy dronów będą w stanie dysponować szczegółowymi danymi na temat pogody w danym regionie dowolnego miejsca na świecie. Informacje będą obejmowały między innymi prędkość wiatru o danej godzinie, która będzie prognozowana do 6 dni naprzód.

Producenci urządzeń obierają za cel opracowywanie funkcji, które będą w stanie pozyskiwać szczegółowe dane na temat wiatru i innych warunków pogodowych, przesyłając je bezpośrednio do aplikacji lub operatorów. Ma to umożliwić między innymi bezpieczniejszy i bardziej przewidywalny transport lotniczy.

Według Federalnej Administracji Lotniczej USA (FAA), liczba dronów w Stanach Zjednoczonych w ciągu najbliższych pięciu lat ma znacznie wzrosnąć. Przewiduje się, że do 2021 roku liczba dronów komercyjnych może wynieść nawet 1,6 miliona.

Źródło: zmianynaziemi.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…