Wyścigi mechów - powstaje nowa dyscyplina sportowa

21 styczeń 2018
(0 Głosów)
Autor 
Firma Furrion ogłosiła powstanie ligi wyścigowej X1 Mech Racing League Fot. Kadr z YouTube/ tylkonauka.pl

Pierwszy pojedynek wielkich załogowych maszyn odbył się w zeszłym roku. Wydarzenie to mogło być inspiracją dla powstania kolejnych dyscyplin, w których główną rolę odgrywają roboty.

Nie da się ukryć, że zawody mechów zyskują na popularności. Firma Furrion ogłosiła powstanie nowej formy rywalizacji sportowej. Na targach elektroniki konsumenckiej Consumer Electronics Show w Las Vegas (CES 2018) zademonstrowała nietypową konstrukcję - wielki i masywny egzoszkielet, który mógłby brać udział w wyścigach.

 

Pierwszy robot przeznaczony do wyścigów

Załogowy robot o nazwie Prosthesis przypomina swoim kształtem mamuta. Prawdopodobnie jest to pierwsza tego typu maszyna przeznaczona do wyścigów. Posiada cztery kończyny i rozwija prędkość maksymalną 33 km/h. Ma 4,5 metra wysokości i waży ponad 3600 kilogramów. Zasilany jest baterią, która pozwala na godzinę pracy.

Firma Furrion ogłosiła także powstanie ligi wyścigowej X1 Mech Racing League. Czas pokarze czy znajdzie się firma, która będzie chciała zbudować podobną maszynę, aby wziąć udział w rywalizacji.

Wyścigi mechów mało interesujące dla obserwatorów

Pierwsza walka mechów w rzeczywistości toczyła się na przestrzeni kilku tygodni, a organizatorzy tego wydarzenia zmieścili wszystko w krótkim 26-minutowym filmie. Walczące między sobą wielkie roboty były dosyć powolne, bitwa nie była spontaniczna i nie znalazła zbyt dużego zainteresowania.

Na tym etapie trudno przewidzieć jak wyglądałby pierwszy wyścig kilkutonowych maszyn i czy warto w ogóle takie coś organizować. Zdecydowanie większą popularność mają wyścigi dronów, które organizowane są także w Polsce.

Źródło: tylkonauka.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…