Chińscy policjanci będą stosować okulary Google Glass skanujące dokumenty

10 luty 2018
(1 Głos)
Autor 
Okulary posiadają także funkcję rozpoznawania głosu i kontroli gestów

Projekt pod nazwą Google Glass zyskał właśnie nowych użytkowników w postaci chińskich policjantów.

Google Glass łączące rzeczywistość ze światem wirtualnym mają pomóc chińskiej policji w sprawdzaniu dokumentów pasażerów i wyłapywaniu ewentualnych podróbek. Dane rejestrowane przez okulary są przesyłane do urządzeń z systemem operacyjnym Android. Następnie komputer przetwarza informacje, porównując je z danymi dostępnymi w systemie.

Specyfikacja Google Glass obejmuje 4-rdzeniowy procesor Cortex-A7, 1 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, 8-megapikselowy aparat rejestrujący filmy w rozdzielczości 1080 p. Okulary posiadają także funkcję rozpoznawania głosu i kontroli gestów.

Futurystyczne gadżety Google Glass trafiły do służby stacji kolejowej w miejscowości Zhengzhou na początku tego miesiąca. Do dziś chińska policja dzięki zastosowaniu sprzętu Google zdołała złapać 7 osób poszukiwanych listem gończym i 26 posiadaczy fałszywych dokumentów, a to tylko wyniki z jednej stacji kolejowej. W planach jest dostosowanie okularów także do pomocy w pracy pracowników logistyki, bezpieczeństwa oraz medycynie.

 

Źródło; zmianynaziemi.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…