Czy drony zastąpią nawet pszczoły?

18 marzec 2018
(0 Głosów)
Autor 
Firma Walmart planuje opatentowanie zrobotyzowanej pszczoły, która miałaby w domyśle zastąpić tę prawdziwą

Zrobotyzowana pszczoła ma zastąpić tę prawdziwą – korporacje poszukują nowego, dochodowego rozwiązania problemu masowej śmierci pszczół. Wygląda więc na to, że wkrótce na polach mogą pojawić się pierwsze drony zapylające, które zastąpią pszczoły.

Amerykańskie przedsiębiorstwo Walmart, które posiada ogromną sieć supermarketów, zamierza zastąpić pszczoły robotami. Firma planuje opatentowanie zrobotyzowanej pszczoły, która miałaby w domyśle zastąpić tę prawdziwą. Chmara małych dronów wyposażonych w kamery i czujniki miałaby wykonywać dokładnie te same czynności, co żywe pszczoły, czyli zapylać rośliny.

 

Zapylające rośliny drony?

Patenty złożone przez sieć Walmart opisują wykorzystanie dronów oraz zautomatyzowanie całego procesu zapylania, a także zastosowanie tychże dronów do wykrywania szkodników atakujących uprawy, monitorowania zniszczeń i oczywiście rozpylania pestycydów.

1

                         Źródło: United States Patent Application Publication

Wygląda więc na to, że wkrótce na polach mogą pojawić się pierwsze drony zapylające, które zastąpią pszczoły. Gorzej, jeśli ostatecznie okaże się, że żadna technologia nie jest w stanie zastąpić natury.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…