Sztuczna inteligencja rozpoznaje emocje lepiej niż człowiek

03 kwiecień 2018
(0 Głosów)
Autor 
Sztuczna inteligencja szybciej analizować dane i wyciągać różne wnioski, a zatem góruje nad nami w wielu kwestiach

Sztuczna inteligencja okazuje się lepsza od człowieka pod wieloma względami. Góruje nad nami w wielu kwestiach – na szczęście nie we wszystkich. Potrafi m.in. rozpoznawać emocje i robi to lepiej od człowieka.

Badacze z Ohio State University „uzbroili” sztuczną inteligencję w metodę identyfikowania emocji, która bazuje na wykrywaniu zmian w odcieniu twarzy. W odczycie emocji chodzichodzi o analizę przepływu krwi pod skórą. Okazało się, że jest to bardzo skuteczna technika, z pomocą której sztuczna inteligencja może z dużym prawdopodobieństwem wykryć aktualny stan emocjonalny danego człowieka, bez względu na płeć czy kolor skóry.

 

Badania potwierdziły, że emocje takie jak radość, gniew czy smutek posiadają indywidualne wzory kolorystyczne, związane ze zmianą w przepływie krwi pod skórą twarzy. Skuteczność powyższej techniki skonfrontowano z wynikami ankiety przeprowadzonej na ludziach. Okazało się, że uczestnicy testu rozpoznali na czyjejś twarzy radość w 70%, smutek w 75% oraz gniew w 65%. Dla porównania, sztuczna inteligencja identyfikowała radość ze skutecznością 90%, gniew w 80% oraz smutek w 75%.

Następnym etapem monitoring określający stan emocjonalny osoby?

Okazało się, że inteligentne oprogramowanie jest niezaprzeczalnie lepsze od człowieka w rywalizacji dotyczącej odczytywania emocji. Naukowcy są w posiadaniu potężnego narzędzia, które z powodzeniem mogłoby znaleźć zastosowanie w kamerach monitoringu – na podstawie analizy cudzej twarzy, sztuczna inteligencja określiłaby aktualny stan emocjonalny danej osoby. W połączeniu z innymi technikami zajmującymi się analizą zachowań człowieka możemy dojść do etapu, na którym policja będzie dokonywać zatrzymań jeszcze zanim dojdzie do przestępstwa.

Źródło: zmianynaziemi.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…