Już niedługo listonosz przyjedzie autem elektrycznym

24 kwiecień 2018
(0 Głosów)
Autor 
W roku 2018 sprzedaż samochodów na prąd może przekroczyć nawet 2 mln egzemplarzy Fot. Poczta Polska

W przyszłości listonosze i kurierzy Poczty Polskiej będą jeździli samochodami na prąd. Właśnie rozpoczęły się testy modeli dostępnych na rynku, które ułatwią podjęcie decyzji o zmianie.

Obecnie na świecie jeździ już ok. 3 mln samochodów elektrycznych. Ich liczba wzrasta w bardzo szybkim tempie. W 2017 r. sprzedano ponad 1,2 mln aut elektrycznych i hybrydowych z możliwością zewnętrznego ładowania (EV/PHEV). To o 58% więcej niż w roku poprzednim. W bieżącym roku sprzedaż samochodów na prąd może przekroczyć nawet 2 mln egzemplarzy. Auta te stają się coraz popularniejsze także w Polsce. Według szacunków Ministerstwa Energii do 2025 r. pojawi się ich na polskich drogach milion. W ogólnoświatowy trend wpisuje się poczta.

- Poczta Polska przez zasięg, strukturę i sposób działania jest naturalnym »odbiorcą« związanej z elektromobilnością rewolucji technologicznej, która odbywa się na naszych oczach. Dotyczy ona dwóch sfer. Pierwsza to same pojazdy, a druga – elementy infrastruktury, które służą do ładowania […]. Zwiększenie możliwości zasięgu pojazdów opartych nie na silniku spalinowym, tylko elektrycznym zmieni naszą rzeczywistość. Poczta Polska, co warto podkreślić, jest w awangardzie tej zmiany – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

 

Mniejsze koszty eksploatacji i poprawa stanu środowiska

Na najbliższe lata Poczta Polska planuje stopniową wymianę tradycyjnych samochodów dostawczych na auta elektryczne. Ma to usprawnić pracę pocztowców korzystających z pojazdów, zmniejszyć koszty eksploatacyjne, jak również przyczynić się do poprawy stanu środowiska. W przyszłości kierowcy zatrudnieni w firmie (w tym listonosze i kurierzy) będą więc jeździli samochodami na prąd.

Właśnie rozpoczęły się testy modeli dostępnych na rynku mające umożliwić podjęcie najkorzystniejszych decyzji dotyczących wymiany floty. Pracownicy sprawdzą m.in. ładowność, zasięg czy sposób ładowania aut. Jednocześnie testowane będą ładowarki i stacje ładowania. Oprócz tego wyliczone zostaną oszczędności, które będzie można uzyskać dzięki inwestycji w samochody elektryczne. W całym 2018 r. Poczta Polska ma przetestować ok. 50 samochodów.

Źródło: Infowire.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…