Twórca WWW pracuje nad siecią zapewniającą użytkownikom większą prywatność

03 październik 2018
(0 Głosów)
Autor 
Solid ma zdecentralizować sieć, przywracając kontrolę nad danymi osobowymi indywidualnym użytkownikom

Internet staje się niezwykle potężnym i niebezpiecznym narzędziem w rękach korporacji oraz polityków. Tim Berners-Lee – informatyk i wynalazca sieci World Wide Web zdradził, że pracuje nad nowym projektem, który miałby zapewnić użytkownikom sieci większą prywatność.

- Zawsze uważałem, że sieć jest dla wszystkich, dlatego ja i inni walczymy zaciekle, aby ją chronić. Zmiany, które udało nam się wprowadzić, stworzyły lepszy, globalny świat, jednak mimo całego dobrodziejstwa, które udało nam się osiągnąć, w sieci zaczyna panować nierówność i podział - powiedział Berners-Lee na temat współczesnego Internetu.

Inny sposób zapisywania danych o użytkowniku

Twórca WWW przyznał, że pracuje nad nowym projektem o nazwie „Solid”, który będzie darmowy i dostępny dla wszystkich. Solid ma zdecentralizować sieć, przywracając kontrolę nad danymi osobowymi indywidualnym użytkownikom. Aby mieć pewność, że dane nie zostaną wykorzystane ani wykradzione, Solid będzie zapisywał informacje o użytkowniku w indywidualnym „magazynie” przestrzeni wirtualnej, dostępnej jedynie dla osoby korzystającej z sieci.

 

Dopiero wyciek informacji na temat politycznego wykorzystywania Facebooka, skłonił Bernesa-Lee do ujawnienia informacji, że projekt ten realizowany był od lat.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…