Na stacjach ORLEN za paliwo zapłacisz online

16 listopad 2018
(1 Głos)
Autor 
Aplikacja Orlen Mobile jest przygotowana z myślą o tych kierowcach, którzy nie raz czuli zniecierpliwienie stojąc w kolejce do kasy Fot. PAP

Orlen uruchomił płatności mobilne za paliwo na wszystkich swoich stacjach w Polsce. Aby skorzystać z nowej możliwości,wystarczy zainstalować aplikację na smartfony Orlen Mobile, do której dodano funkcję płatności pod nazwą Orlen Pay.

Koniec stania w długich kolejkach na stacjach benzynowych
Aplikacja Orlen Mobile jest przygotowana z myślą o tych kierowcach, którzy nie raz czuli zniecierpliwienie stojąc w kolejce do kasy na stacji benzynowej, bo chcieli zapłacić tylko za paliwo, a klient przed nimi długo zastanawiał się, który sos wybrać do hot-doga. Z płatności mobilnych będą korzystać też rodzice, którzy tankują paliwo i z praktycznych względów nie chcą wypinać śpiącego dziecka z fotelika.

Aplikacja wykorzystująca moduł płatniczy Orlen Pay jest adresowana również do osób o ograniczonej mobilności. Umożliwia ona szybkie uregulowanie rachunku poprzez zeskanowanie kodu QR na dystrybutorze.

 

Kupony zniżkowe dostępne w aplikacji
Prezes Obajtek zachęcał jednocześnie, żeby klienci wchodzili na stację i poza zakupem paliwa robili też inne zakupy. Dodatkową zachętą mają być kupony zniżkowe, które są dostępne w aplikacji. „Na naszych stacjach ponad 60% produktów to produkty polskich producentów. Sprzedajemy rodzime produkty i w ten sposób budujemy polską gospodarkę. Zachęcam do zakupów” – mówił Obajtek.

 

Jak zacząć korzystać z płatności mobilnej?
Aby korzystać z usługi płatności mobilnej, trzeba wcześniej zainstalować aplikację Orlen Mobile w telefonie (lub dokonać reinstalacji), a następnie zarejestrować się w niej. Należy podać dane do faktury (rachunku) i dodać swoją kartę kredytową lub debetową (Visa lub Mastercard).

Konieczne będzie również podanie adresu e-mail dla potwierdzenia rejestracji oraz ustanowienie indywidualnego PIN kodu, który pozwoli na zatwierdzenie płatności. Musimy również wyrazić zgodę na wykorzystanie przez aplikację danych o naszej lokalizacji, dostęp do połączeń telefonicznych i aparatu fotograficznego. Cała rejestracja zajmuje niespełna 5 minut, a sama procedura uiszczenia rachunku po zatankowaniu – około minuty.

Po zatankowaniu odpowiedniej ilości paliwa i odłożeniu na miejsce „pistoletu” dystrybutora, trzeba uruchomić aplikację w telefonie i kliknąć na przycisk „płatności”. Pojawi się informacja, jakiego rodzaju paliwo zatankowaliśmy, ilość litrów, adres stacji benzynowej. Następnie na ekranie telefonu pojawi się możliwość zeskanowania kodu QR znajdującego się na dystrybutorze, a pod nią przycisk „zapłać”. Po przyciśnięciu tego przycisku, trzeba jeszcze potwierdzić płatność PIN-kodem, który ustaliliśmy na etapie rejestracji. Po potwierdzeniu oczekujemy chwilę na realizację płatności, a następnie otrzymujemy dane. Faktura jest wysyłana na adres mailowy.

Z systemu mogą korzystać osoby indywidualne i prowadzące działalność gospodarczą. Aplikacja Orlen Mobile w wersji 2.6 jest dostępna do pobrania ze sklepów Google Play i App Store od 26 października. Do działania wymaga ona systemu iOS 9.0 bądź Android 4.4 lub nowszego. Wersja na telefony z Androidem zajmuje 25MB, a na urządzenia firmy Apple - 46,7 MB.

Mobilne płatności dostępne są na wszystkich 1300 stacjach własnych koncernu w Polsce. Podobny projekt wdrożony został na wszystkich 406 stacjach Benzina w Czechach, należących do Grupy Orlen.

Aplikacja, oprócz płatności przy dystrybutorze, daje między innymi również dostęp do historii transakcji, możliwość modyfikacji danych i zbierania punktów VITAY.

 

Źródło: Kurier PAP

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…