5G wychodzi z mody. Chiny rozpoczną prace nad nową siecią 6G

25 listopad 2018
(0 Głosów)
Autor 
Chiny rozpoczną prace nad siecią 6G w 2020 roku, a jej komercjalizacja może nastąpić w 2030 roku

Sieć 5G będzie stopniowo wdrażana w wielu krajach świata. W Łodzi nowa sieć może zostać wprowadzona do końca 2020 roku, a w kolejnych latach rozprzestrzeni się na całą Polskę. Chińczycy spoglądają w daleką przyszłość i nieoficjalnie przystąpili do prac nad siecią 6G.

Chiny globalnym liderem na polu sieci 6G

Portal Zmiany na Ziemi poinformował, że w Chinach już w tym roku został uruchomiony projekt, który skupia się na nowej i jeszcze szybszej sieci 6G. Naukowcy rozpoczęli badania koncepcyjne, a prace nad nową siecią formalnie ruszą już w 2020 roku. To tylko potwierdza wcześniejsze doniesienia, że Chiny chcą zostać globalnym liderem – nie tylko na polu sieci 5G, ale też 6G.

Informację o nowym projekcie ujawnił Su Xin z Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnej. Sieć 6G, według założeń, będzie aż 10 razy szybsza od sieci 5G, czyli umożliwi przesyłanie danych z niewyobrażalną prędkością 1 terabita na sekundę.

Komercjalizacja projektu może nastąpić w 2030 roku. Wszystko oczywiście będzie zależeć od przebiegu prac nad nową technologią. Trudno wyobrazić sobie, aby filmy w jakości 4K lub nawet 8K można było pobierać w mgnieniu oka, ale właśnie nad takim rozwiązaniem pracują chińscy naukowcy.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl

 

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…