Komercyjne loty kosmiczne Virgin Galactic mają ruszyć w 2019 roku

28 grudzień 2018
(0 Głosów)
Autor 
Prawdopodobnie pierwszy komercyjny lot turystyczny w kosmos odbędzie się już w marcu 2019 roku Fot. Virgin Galactic

Turystyczne loty kosmiczne za moment będą już dostępne dla zainteresowanych dysponujących pokaźną sumą pieniędzy. Statek kosmiczny VSS Unity firmy Virgin Galactic odbył pierwszy udany testowy lot suborbitalny z dwoma pasażerami na pokładzie.

Maszyna wystartowała w połowie grudnia z lotniska Mojave Air and Space Port, które znajduje się na pustyni Mojave w Kalifornii. Statek kosmiczny osiągnął pułap 13,7 km, po czym odłączył się od samolotu, a załoga uruchomiła silnik rakietowy. VSS Unity ruszył w przestrzeń kosmiczną i dotarł na wysokość 82 km.

Dla naukowców ze Stanów Zjednoczonych, granica kosmosu znajduje się na wysokości 80 km. Reszta świata uznaje, że przestrzeń kosmiczna zaczyna się dopiero na wysokości 100 km. Tymczasem fizycy sami nie wiedzą, gdzie znajduje się ta granica i podają zakres 80-100 km.

Podczas tego historycznego dla Virgin Galactic lotu, na pokładzie statku kosmicznego przebywało dwóch pilotów – Mark Stucky i Frederick Sturckow. Agencja NASA umieściła w nim również cztery eksperymentalne urządzenia. Pilotom towarzyszył manekin, który odgrywał rolę pasażera.


Pierwszy komercyjny lot w kosmos odbędzie się w marcu 2019 roku
Wygląda na to, że długo wyczekiwany moment nadejdzie szybciej niż się nam wydaje. Firma Virgin Galactic, tak jak obiecywała, przeprowadziła udany lot suborbitalny jeszcze w tym roku. Jej właściciel Richard Branson ma nadzieję, że pierwszy komercyjny lot turystyczny w kosmos odbędzie się już w marcu 2019 roku. Tego typu atrakcja to łakomy kąsek dla setek bogaczy, którzy wpłacili już depozyt. Bilet lotniczy kosztuje 250 tysięcy dolarów, a statek kosmiczny będzie mógł zabrać maksymalnie sześciu pasażerów, więc każdy taki lot może przynieść firmie Virgin Galactic do 1,5 miliona dolarów zysku.

Źródło: zmianynaziemi.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…