Rewolucyjne kluczyki samochodowe

31 styczeń 2019
(0 Głosów)
Autor 
Właści ciele Santa Fe SUV 2019 mogą być sokojni, że już nigdy nie zgubią kluczy – ich po prostu nie będzie

Hyundai, południowokoreański koncern motoryzacyjny zapowiada istotną zmianę. W nowym samochodzie Santa Fe SUV 2019, zamiast tradycyjnych kluczyków samocho dowych będą skanery linii papilarnych.

Nowy pojazd będzie uruchamiany wyłącznie za pomocą odcisku palca. To samo dotyczy otwierania drzwi. Właści ciele Santa Fe SUV 2019 mogą być sokojni, że już nigdy  nie zgubią kluczy – ich po prostu nie będzie.

Być może użytkownikom tego samochodu ciężko będzie przyzwyczaić się do tak dużej zmiany, ale niesie ona ze sobą nowe możliwości. Koncern Hyundai zapowiada, że skanery linii papilarnych pozwolą uruchomić osobiste profile, w których zapisane będą ustawienia danego kierowcy.

Oznacza to, że po przyłożeniu palca do skanera, samochód automatycznie dostosuje fotele samochodowe, lusterka itp. Oczywiście czytniki linii papilarnych nie są tak dokładne  i mogą nie działać, gdy mamy mokry lub brudny palec.

Na dłuższą metę otwieranie drzwi i uruchamianie samochodu bez kluczy może stać się irytujące. Koncern Hyundai zapewnia jednak, że jego technologia jest bezpieczna i będzie poddawana ciągłym ulepszeniom.

Źródło: zmianynaziemi.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…