Rolnik odkrył na swoim polu nietypowe zwoje śniegu

08 luty 2019
(0 Głosów)
Autor 
Aby wystąpiła taka anomalia, śnieg musi być bardzo luźny, a pogoda musi być ciepła Fot. zmianynaziemi.pl

Zaskakującego odkrycia na swoim polu odkrył rolnik Brian Bayliss z Wiltshire, który znalazł na nim liczne i bardzo dziwne zwoje śniegu. Na pierwszy rzut oka niezwykłe zrolowane zwoje śniegu przypominały bele słomy. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że na tym obszarze dochodzi co roku do wielu przypadków obserwacji tzw kręgów w zbożu. Również tym razem pierwsza hipoteza zakładała, że to sprawka dowcipnisiów. Okazało się jednak, że jest inaczej.

Przede wszystkim nie zaobserwowano żadnych ludzkich śladów w okolicy tych zwojów, dlatego wersja o lokalnych dowcipnisiach została szybko wykluczona. Na ten temat wypowiedzieli się także meteorolodzy, którzy twierdzą, że to co się wydarzyło nie było żartem, ani rezultatem czegokolwiek paranormalnego. Jest to rzadkie zjawiskiem występujące w pewnych warunkach atmosferycznych i przy określonym ukształtowaniu terenu.

Zwoje śniegu to nic nadzwyczajnego
Meteorolodzy tłumaczą, że przy „właściwym" wietrze i sile grawitacji, niekiedy pojawiają się takie spontaniczne naturalne zwoje śniegu. Powstają one, gdy warstwa śniegu pokrywa lód, ale nie przylega do niego.

Aby wystąpiła taka anomalia, śnieg musi być bardzo luźny, a pogoda musi być ciepła. Śnieg toczy się, gdy wiatr nie jest zbyt silny, ale wystarczający, aby poruszyć duże śnieżki. Jeśli przepływ wiatru jest zbyt silny, „zwoje" po prostu się rozpadają.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…