Chińczycy klonują psy policyjne

27 marzec 2019
(0 Głosów)
Autor 
Sklonowane zwierzę zostało wysłane na szkolenia z zakresu wykrywania narkotyków i kontroli tłumu

Kraje azjatyckie są coraz bardziej zainteresowane możliwościami jakie oferuje klonowanie. Naukowcy z Chin i Korei Południowej masowo klonują psy, małpy i koty. Początkowo były to jedynie eksperymenty, lecz teraz zwierzęta klonowane są już w konkretnych celach.

Chińskie media powiadomiły o nowym projekcie, który zakłada klonowanie psów policyjnych. W grudniu zeszłego roku na świat przyszedł pies o imieniu Kunxun, który jest niemal identyczną kopią świetnie wyszkolonego psa policyjnego Huahuangma. Eksperyment prowadzony jest przez naukowców z pekińskiej firmy Sinogene Biotechnology oraz Yunnan Agricultural University i wspierany przez rząd.

Sklonowane zwierzę zostało wysłane na szkolenia z zakresu wykrywania narkotyków i kontroli tłumu. Naukowcy chcą ustalić, ile czasu Kunxun będzie potrzebował, aby stał się tak samo dobrym psem policyjnym jak Huahuangma.

 

Klonowanie to oszczędność
Szkolenia psów policyjnych są długotrwałe i kosztowne. Trwają do pięciu lat i kosztują w sumie około 60 tysięcy dolarów. Eksperyment z klonowaniem skupia się głównie na oszczędnościach – naukowcy szacują, że Kunxun będzie mógł wkroczyć w szeregi policji mając zaledwie 10 miesięcy. To oznacza, że Chiny, gdy rozpoczną „masową produkcję” klonowanych psów policyjnych, będą mogły znacznie skrócić czas szkolenia i jednocześnie zaoszczędzić dużą kwotę pieniędzy.
 

Klonowanie na masową skalę jest etyczne?
Klonowanie zwierząt w tej części świata stało się czymś zupełnie normalnym. Nie można wykluczyć, że pewnego dnia Chiny, w których poszanowanie dla życia jest znikome, zechcą sklonować pierwszego człowieka.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…