Zrobotyzowana plantacja Iron Ox rozpoczęła sprzedaż swoich produktów

09 maj 2019
(0 Głosów)
Autor 
W październiku 2018 r. Iron Ox otworzył w pełni zautomatyzowaną farmę w San Carlos Źródło: Iron Ox, YouTube/CNBC/ zmianynaziemi.pl

Na rynek trafiły pierwsze produkty wyprodukowane na zautomatyzowanej farmie. Z procesu produkcji nie dało się jednak całkowicie wyeliminować czynnika ludzkiego. Iron Ox korzysta z pracy ludzi przy sadzeniu, nadzorze i pakowaniu wyhodowanych roślin.

W październiku 2018 r. Iron Ox, start-up z siedzibą w Dolinie Krzemowej, otworzył w pełni zautomatyzowaną farmę w San Carlos w Kalifornii. Iron Ox twierdzi, że zaprojektowany system hydroponiczny może produkować do 30 razy więcej plonów na hektar ziemi w porównaniu z tradycyjnymi gospodarstwami rolnymi.

 

Bazylia, szczaw i sałata  Iron Ox już na rynku
Obecnie w sprzedaży znajdują się: bazylia, szczaw oraz sałata. Zebrane plony sprzedawane są w rodzinnym sklepie spożywczym Bianchini's Market w San Carlos. Do sklepu co tydzień dostarczanych jest od 5 do 10 produktów Iron Ox, które bardzo szybko znikają z półek.

Nowoczesna farma jest obsługiwana przez autonomicznego robota, który bez przeszkód porusza się po całym jej obszarze. Firma wykorzystuje kombinację robotycznych ramion oraz systemu hydroponicznego. Robot może wykonywać zadania, takie jak podlewanie, sprawdzanie parametrów, czy zbieranie plonów.

Roboty pozwalają na automatyzację żmudnych prac na wiele sposobów, co zwiększa wydajność rolnictwa. Począwszy od dronów i autonomicznych ciągników po robotyczne ramiona – technologia ta jest wdrażana w innowacyjnych gospodarstwach rolnych. Roboty są często używane do zbiorów, plewienia chwastów, przycinania, opryskiwania, sortowania oraz wielu innych czynności.

Mimo niemal całkowitej robotyzacji farmy, Iron Ox wciąż musi korzystać z zasobów ludzkich. Pracownicy z zespołu Plan Science nadzorują proces rozwoju roślin, sadzą je oraz pakują produkty do dostawy.

 

Rolnictwo hydroponiczne rozwiązaniem suszy?
Zrobotyzowane rolnictwo hydroponiczne może być niezwykłą szansą na uprawianie roślin w miejscach, w których do tej pory było to niemożliwe. Tego typu uprawy mogą być wprowadzane z powodzeniem w krajach o suchej i jałowej glebie, a nawet na promach kosmicznych oraz innych planetach.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…