Chiny stworzyły prototyp samochodu na wodę

31 maj 2019
(0 Głosów)
Autor 
Samochód wodorowy potrafi pokonać 300-500 km i potrzebuje w tym celu 300-400 litrów wody jako paliwa Fot. zmianynaziemi.pl

Pojazdy wodorowe mają szansę zrewolucjonizować rynek samochodowy. Z powodzeniem mogą zastąpić pojazdy elektryczne, a nawet powinny wyprzeć samochody spalinowe. Napęd wodorowy jest przede wszystkim ekologiczny, a sam wodór jest praktycznie wszechobecny.

Gazeta South China Morning Post donosi, że firma Qingnian Cars z miasta Nanyang opracowała prototyp samochodu napędzanego wyłącznie wodą. Demonstracja tego pojazdu odbyła się 22 maja i wzięli w niej udział lokalni urzędnicy Komunistycznej Partii Chin.

Dyrektor generalny firmy Qingnian Cars, Pang Qingnian powiedział, że jego samochód wodorowy potrafi pokonać 300-500 km i potrzebuje w tym celu 300-400 litrów wody jako paliwa. Nie znamy specyfikacji tego pojazdu, ale jak twierdzi Pang Qingnian, silnik jest napędzany wodorem, który powstaje w wyniku reakcji chemicznej, gdy katalizator jest dodawany do mieszaniny proszku aluminiowego i wody.

Firma podobno opracowała tę technologię przy niskich kosztach. Pang Qingnian nie podał jednak żadnych szczegółów, zasłaniając się tajemnicą handlową. Samochód napędzany wodą teoretycznie może pokonać dystans nawet 500 km, lecz firma nie zademonstrowała jego pełnych możliwości.

Władze lokalne potwierdzają, że wspomniany prototyp samochodu faktycznie zasilany jest wodą, a firma Qingnian Cars rozwijała tę technologię wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Technologicznego w Hubei od 2006 roku.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…