Czapka z daszkiem z maską ochronną? Unikalny projekt od John Deere

08 maj 2020
(0 Głosów)
Autor 
Maska ochronna Fot. John Deere

Inżynierowie John Deere zaprojektowali klips służący do dopinania plastikowej przyłbicy. Można go wyprodukować na drukarce 3D. Tym sposobem klips jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa pokazuje, jak duża może być kreatywność człowieka walczącego o swoje bezpieczeństwo. Prawdziwym hitem okazały się klipsy pozwalające montować plastikowe przyłbice do czapek ochronnych stosowanych w fabrykach. Warto zauważyć, że czapki z daszkiem noszone przez pracowników fizycznych, produkcyjnych i przemysłowych to nie gadżet czy element budowania wizerunku, a ważny element stroju ochronnego.

- Dzięki połączeniu inwestycji John Deere w druk 3D i umiejętności pracowników w naszych centrach technicznych i fabrykach, w trakcie rozmów wideo powstała koncepcja, jak szybko i niedrogo przymocować osłonę twarzy do czapki ochronnej – mówi Dr Eric Johnson, lider techniczny działu Produkcji Dodatkowej.

Bardzo ważne z praktycznego punktu widzenia jest to, że projekt można dostosować do praktycznie każdej czapki z daszkiem innych firm z branży przemysłowej. Może go też każdy wyprodukować na własnej drukarce 3D.

 

Jak powstał pierwszy klips?
Otóż Kurt Bechthold z Działu Oprzyrządowania i  Inżynierii Mechanicznej oraz John Vieth z Działu Projektowania Narzędzi, wymyślili projekt, i choć pracowali z domu, Bechthold do skutku próbował wydrukować klips na własnej drukarce 3D, w kilku wersjach. Aż wreszcie się udało!

- Obecnie każda drukarka 3D John Deere pracuje pełną parą, a w projekt zaangażowanych jest wielu pracowników drukujących klipsy przez całą dobę – kontynuuje Eric Johnson.

- Wydrukowanie 30-45 klipsów zajmuje około 35 minut, wykonujemy około 2400 klipów dziennie. Cel to skompletowanie wystarczającej liczby klipsów, aby przymocować osłony do 18 000 czapek -  dodaje Eric Johnson.

Zespół przetestował koncepcję z pracownikami fabryki w Waterloo i otrzymał pozytywne opinie, a także uwagi od zespołu ds. BHP w firmie Deere.

- Każdy, kto chce udostępnić te klipsy swoim pracownikom lub pracownikom w swoich społecznościach, może pobrać specyfikacje i wyprodukować własne - powiedział Sutton.

Dane i wytyczne do produkcji klipsa można znaleźć TUTAJ

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: John Deere

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…