Wprowadzenie zakazu reklamowania mięsa?

24 luty 2021
(0 Głosów)
Autor 
Produkty zwierzęce, w tym mięso, stanowią naturalny składnik ludzkiej diety

W mediach społecznościowych toczy się dyskusja na temat pomysłu wprowadzenia ewentualnego zakazu reklamowania mięsa, którego domaga się niemiecki odłam jednej z organizacji ekologicznych.

Głos zabrali również niektórzy politycy, których wypowiedzi można traktować raczej w kategoriach elementu promocyjnego własnej osoby niż rzeczywistego postulatu.

Specyfika mediów społecznościowych powoduje bowiem, że każdy, nawet negatywny, komentarz może promować jego treść oraz autora, i właśnie o to może tutaj chodzić.

Przypominamy, że produkty zwierzęce, w tym mięso, stanowią naturalny składnik ludzkiej diety, a ich wpływ na prawidłowy rozwój naszego organizmu jest naukowo udowodniony.

 

Czytaj także >>  Jakie wyzwania czekają branżę mięsną i mleczną w 2021? 

Nie możemy również zapomnieć, że hodowla zwierząt i produkcja żywca stanowi istotny element polskiego rolnictwa i jego potencjału eksportowego. Inicjatywa wprowadzenia zakazu reklamy produktów zwierzęcych jest niewątpliwie sprzeczna z interesem Polski i mogłaby osłabić bezpieczeństwo żywnościowe kraju.

 

Negatywny oddźwięk, z jakim spotkał się w mediach społecznościowych pomysł zakazu reklamy mięsa pokazuje, że społeczeństwo traktuje takie opinie jako próbę narzucenia wszystkim konsumentom wąskiego i ideologicznego punktu widzenia przez mało liczną grupę osób. – podsumowuje Aleksander Dargiewicz, Prezes Krajowego Związku Pracodawców i Producentów Trzody Chlewnej POLPIG.


Aleksander Dargiewicz
Prezes Zarządu POLPIG

 

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…